reklamı kapat

Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 13/08/2020

Ripple fiyatının düşüşü hangi noktada duracak?
20:44
13 Ağustos 2020

Kripto para piyasası özellikle lider kripto para birimi Bitcoin’in hareketliliğinden dolayı tam anlamıyla kızıla büründü. Önde gelen kripto para birimlerinin hepsi sert düşüş yaşarken DeFi yani merkezsiz finans sektörü ile bağlantısı olan kripto paralar yükseliş rekorları kırmakta.

XRP Fiyat

Chainlink, Band, Compound, Aave ve Synthetix gibi DeFi bağlantılı kripto para birimleri dün piyasaya sürülen ve rekor kıran YAM sayesinde ciddi bir yükseliş yakaladı. Bunun yanı sıra Waves’in de bir  gün içerisinde %50 ve üzerinde artış yakaladığı gözlerden kaçmadı.

Bu esnada toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP ise geçtiğimiz haftalardaki yükselişini adım adım kaybetmeye başladı. XRP bir hafta önce 0,3291 dolar seviyesine kadar çıktıktan sonra yeniden düşüş trendine girdi. XRP fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,28101 dolardan işlem görüyor ve 0,2671 dolardan buralara kadar çıkarak bir umut ışığı yaktı.

Ripple Yorumları

XRP‘nin olası bir düşüş durumunda yine sıçrama yaptığı 0,2671 dolar noktasında tutunması bekleniyor. Ancak hem RSI hem de MACD indikatörleri düşüş sinyali vermekte ve fiyat 0,23 dolara kadar gerileyebilir. Ancak eğer piyasa bir anda tersine döner ve yükseliş başlarsa XRP fiyatının önündeki en büyük direnç 0,32 dolar olacaktır.

Yani bu noktadan XRP almak isteyen yatırımcıların 0,29 veya 0,32 doları beklemeleri yararlarına olabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.