X

Ripple (XRP) Yönetim Kurulu Üyesi Tutuklandı!

Ripple yönetim kurulu üyesi tutuklandı. Ama sebep hiç sanıldığı gibi değil.
08:12
24 Ekim 2020

The New York Times’ın haberine göre Amerikalı gazeteci ve siyasi danışman Ken Kurson, üç kişiye karşı siber taciz uygulamakla suçlandıktan sonra yetkililer tarafından gözaltına alındı.

Ripple Yönetim Kurulu Üyesi Tutuklandı

FBI, The Observer’ın en iyi eski yazı işleri müdürü olarak tanınan Kurson’un, tehdit içerikli mesajlarla bir arkadaşının evliliğini mahvettiği iddiasıyla suçlandığını iddia ediyor. Yapılan açıklamalara göre Kurson, hedefindeki kişilerin sosyal medya hesaplarına erişim sağladı ve hatta bu kişilerden birinin bilgisayarına tuş kaydedici koyacak kadar ileri gitti.

Öte yandan Kurson’un avukatı Marc L. Mukasey, sanığın davranışının federal cezai kovuşturma yapılmasını gerektirmediğini iddia ediyor ve “Ken Kurson onurlu bir adam, sevgi dolu bir baba ve yetenekli bir yazardır. İddia edilen davranış federal bir cezai kovuşturmayı gerektirmiyor. Ken bunu aşacaktır.” ifadelerini kullandı.

Kurson Şubat 2017’de, şirketin CTO’su David Schwartz’ın görevinden ayrılmasının ardından, Blockchain devinde bir erken yatırımcı olarak Ripple’ın yönetim kuruluna katıldı. Aynı yönetim kurulunda eski Ripple CEO’su Chris Larsen ve SBI Holdings CEO’su Yoshitaka Kitao da yer alıyor.

Buna ek olarak Larsen, 2017’de yaptığı açıklamada Fintech trendlerini “derinlemesine anladığı” için Kurson’a, önemli eğilimleri tespit etmesi konusundaki yeteneği dolayısıyla övgülerde bulunmuştu. Ayrıca Kurson’ın Ripple için oldukça önemli biri olacağını da sözlerine eklemişti.

Bunların yanında tutuklanan gazeteci, The Observer’dan ayrıldıktan sonra 2018’de kripto para medya kuruluşu Modern Consensus’u kurdu.

Tutuklanan Tutuklanana

Son zamanlarda kripto para ekosisteminde önemli sayılabilecek birkaç kişinin tutuklandığı ya da arandığı haberlerine şahit olduk. Bunların içinde BitMEX kurucuları ve OKEx kurucusu da yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar