Ripple (XRP) Teknik Analizi: Popüler Altcoin, Tehlikeli Bölgenin Kıyısından Döndü

XRP yorumları.
22:30
30 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler kripto para birimi XRP, 27 Ekim’de kaydedilen %14’lük düşüşün ardından kaybedilen alanı geri kazanmayı başardı. XRP, MACD ve RSI indikatörlerinde toparlanma belirtilerini ortaya koydu. Popüler kripto para, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.08 dolardan alım satım işlemi görüyor.

XRP Fiyatı ve Yorumları

XRP, 27 Ekim’de 1 dolarlık sınıra kadar gerilemişti. Ancak boğaların mücadelesi başarılı olurken son 24 saatte %3 artışla XRP fiyatı 1.11 dolara yükseldi. XRP, azalan bir üçgen kırılmasının ardından yaralarını sarmaya devam ediyor. %50 fibonacci seviyesindeki yükseliş tepkisi, yukarı yönlü hareketi tetikledi.

RSI ve MACD, 1.15 dolara kadar daha fazla kazanç için alan sağlıyor ancak yukarı yönlü kırılma için momentum eksikliği vurgulanıyor. XRP fiyatı bu dönüm noktasının altına düşerse önümüzdeki günlerde %38.2 fibonacci seviyesinde güvenilir bir desteğe yakın işlem görmesi beklenebilir.

1.18 dolar gibi kısa vadeli hedefler için daha güçlü piyasa koşulları aranıyor. Yönlü Hareket Endeksinde bir satın alma sinyali de XRP’ye yardımcı olacaktır. XRP‘nin son 24 saatlik işlem hacmi %20’nin üzerinde bir düşüşle karşı karşıya kaldı.

XRP Fiyatı

XRP, 4 yıl önce 3.84 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Nisan ayında 2 dolar sınırına dayanan XRP, yatırımcılarını heyecanlandırmıştı. Ripple ile SEC davasının seyri, XRP fiyatını baskı altında tutarken kripto para borsaları yeniden listeleme adına atımlar atamıyor.

Kripto alanını düzenleyici tasarıların görüşüldüğü bir dönemde kripto para borsaları XRP listelemesiyle başına bela almak istemiyor. XRP Army, Ripple ila SEC arasındaki davaya odaklanırken geçtiğimiz günlerde efsane broker Jordan Belfort, XRP varlığına sahip olduğunu açıklamıştı. Belfort, XRP fiyatının 10 dolara uzanabileceğini belirtmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar