X


Ripple (XRP), Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) Yorum ve Grafikleri

XRP, Ethereum ve ADA grafiklerinde son durum.
19:04
27 Temmuz 2021

Kripto para piyasasının değeri son günlerde yaşanan hareketlilik nedeniyle 1.52 trilyon dolara ulaştı. Piyasanın ana akım kripto paraları, Amazon’un çıkan haberleri yalanlamasının ardından bir düşüş seansı gördü. XRP gün içerisinde kritik destek noktasının kıyısından dönse de şu anda güvenli bölgede yer alıyor. ETH, lider takibini sürdürerek benzer fiyat hareketli gösteriyor. ADA, 1.30 doların altına düşerek yükeliş ivmesine darbe aldı.

Ripple (XRP)

XRP, son 24 saatlik zaman diliminde 0.61 dolara kadar gerilese de tekrar 0.64 dolara tırmanmayı başardı. XRP’nin günlük işlem hacimleri %7 oranında düştü. 4 saatlik teknik analiz tablolarına göre alım baskısı hafiflemiş gözükse de toparlanma evresi sinyalleri görülüyor. XRP’nin artış trendine ivme kazandırması adına 0.70 dolarlık engel büyük önem arz ediyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

RSI, grafikte görüldüğü üzere aşırı alım bölgesinden keskin bir düşüşün ardından toparlanma sinyalleri vererek yukarı hareket ediyor. Yine Chaikin Money Flow göstergesinde olduğu gibi aşağı yönlü fiyat hareketinin ardından sermaye çıkışlarında görülen artışın tersine döndüğü onaylanıyor. Ayrıca MACD, yukarı yönlü fiyat hareketini destekliyor.

Ethereum (ETH)

En büyük altcoin Ethereum, dünden bu yana %4’e yakın düşüş kaydetti. Ethereum boğalarının potansiyel olarak test edebileceği direnç seviyesi 2.390 dolarken destek seviyesi 2.160 dolardır. Devam eden aşağı yönlü fiyat hareketinde bir diğer önemli destek seviyesi 2.117 olarak kaydedildi. ETH fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2.276 dolardan alım satım işlemi görüyor.

4 saatlik grafik verilerinde Bollinger Bantları yukarı yönlü bir seyir izliyor. RSI, düşüş ile birlikte nötr bölgeye yaklaştı. Öte yandan Momentum göstergesi sıfır bölgesinin üzerinde bulunuyor.

Cardano (ADA)

Popüler kripto para Cardano (ADA), liderin 40.000 dolara dokunması ile 1.38 dolara kadar tırmanmıştı. Ancak piyasa genel trendinin aşağı yöne hareket etmesiyle altcoin’ler de gerileme evresine girdi. ADA, 1.30 doların altına düşerek yükseliş ivmesini kaybetti.

4 saatlik grafik verilerine göre RSI düşüşü net bir şekilde gösteriyor. MACD düşüş trendini onaylarken Parabolik SAR indikatörü aşağı yönlü hareketi doğruluyor. ADA, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.27 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar