X


Ripple Teknik Analizi: XRP, Tarihinin En Uzun Konsolidasyon Dönemini Geçiriyor

XRP, yaklaşık 35 gündür 1 doların üzerinde konsolidasyon süreci geçiriyor.
21:56
18 Eylül 2021

Popüler kripto para birimi Ripple (XRP), 1 doların üzerinde kalmayı başarırken yatay seyrine devam ediyor. XRP grafikleri, azalan bir fiyat kanalını takip ediyor. XRP, yaklaşık 35 gündür 1 doların üzerinde konsolidasyon süreci geçiriyor.

XRP’de Tarihi Veriler

Ripple (XRP) tarihinin en uzun konsolidasyon döneminden geçirirken, yön belirleyememe durumu önümüzdeki seanslarda yatırımcılar için kritik bir süreci temsil ediyor. Böyle uzun bir konsolidasyon döneminin ardından XRP’de büyük hacim hareketleri bekleniyor. XRP fiyatı 13 Ağustos tarihinde 1 doları kırmasının ardından 7 Eylül’de çok kısa bir süre bu seviyenin altında kaldı.

XRP fiyat hareketleri değerlendirildiğinde 1 dolarlık bölge güçlü bir destek olarak öne çıkıyor. XRP fiyatının geçtiğimiz ay oluşturduğu azalan kanal gözler önüne seriliyor. Popüler kripto para, 1.12 dolar ila 1.05 dolarlık fiyat bandında sıkışmış durumda. XRP fiyatının 1.05 dolarlık destek noktasına yakın işlem gördüğü göz önüne alındığında olası bir kırılma beklentisi ortaya çıkıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

1.05 dolarlık bölgede ayıların kontrolü sağlaması durumunda fiyat 0.95 dolarda bulunan ana destek noktasına düşebilir. Ancak bundan önce XRP’nin yaklaşık 2 aydır destek görevi verdiği 300MA’nın altında kırılması gerekiyor. XRP fiyatının 1.12 dolar direncini kırıp güç kazanması senaryosunda boğalar 1.20 doları hedefleyecektir.

Önemli Göstergeler

XRP fiyatı 1.20 doların tekrar kazanılması ile 1.30 doların üzerine sıçrama adına kendine alan yaratmış olacak. Son iki günlük verilerde Stokastik RSI’in aşırı satım bölgesine düştüğü görülebilir. Bu göstergede 50 değeri kırılabilirse XRP fiyatı mevcut direnç alanını yerle bir edebilir. MACD indikatörünün sıfır seviyelerinde konumlandığı göze çarpıyor. MACD sıfır değerini kırabilirse XRP’de yükseliş baskısı onaylanacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar