X


Ripple Teknik Analiz: XRP Önemli Bir Direnç Bölgesinde Bulunuyor

Teknik analistlere göre XRP şu anda hem dolar karşısında hem Bitcoin (BTC) karşısında önemli bir direnç seviyesinde bulunuyor. 
14:45
2 Haziran 2021

Kripto para piyasası Haziran ayına yükseliş ile başladı ve bugün piyasanın nispeten daha düz bir çizgide ilerlediği görülüyor. 2021 yılında yaşanan boğa koşusu sırasında hemen hemen tüm kripto para birimleri eski rekorlarını kıraraken Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisoynu (SEC) ile arasındaki dava sebebiyle rekorunu kıramadı.

Ripple Haziran Başlangıcı

Piyasa hacmi bakımından en büyük 7. kripto para birimi konumunda yer alan Ripple (XRP), 31 Mayıs’ta yaktığı yeşil mum ile 1 Haziran’a iyi bir giriş yaptı. 1 Haziran’da 1,09 dolara kadar ulaşan XRP daha sonra yaşadığı geri çekilme ile 1 doların üzerinde kalsa da henüz önemli seviyelerin üzerine çıkamamış görünüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Analistlere göre XRP’de şu anda 1 dolar önemli bir destek olarak işlem görürken buradan sonraki desteklerin 0,95 dolar ve 0,85 dolarda olduğu ifade ediliyor. Elde edilen verilere göre şu anda XRP’de boğalar mumu 1 doların üzerinde kapatmak için mücadele veriyor.

Kısa vadeli beklentilerde yükseliş grafiklerinin devam etmesi halinde XRP’de 1,05 doların ilk direnç olduğu ve üzerinde 1,10 doların ve 1,25 doların direnç seviyeleri olarak işlem görebileceği düşünülüyor. Analistler şu anda XRP’de bir yükselen üçgen oluştuğunu modelin değişmemesi halinde artış grafiklerinin devam edebileceğini ifade ediyor.

XRP/BTC İşlem Çifti

Analistlerin açıklamalarına göre Bitcoin’e karşı XRP şu anda 20 günlük hareketli ortalamayı aşmak için mücadele ediyor. Eğer 2800 satoshi’lik alan aşılabilirse XRP’nin Bitcoin karşısında güç toplamaya başlayacağı ifade ediliyor.

Pazartesi gününden sonra 2800 satoshi’yi geri kazanmak için mücadele eden XRP fiyatının şu anda bir dirençle karşılaştığı düşünülüyor. 2800 satoshinin geri kazanılması ise yukarı yönlü olarak 3000 satoshi, 3360 satoshi ve 4000 satoshi’nin test edilmesini sağlayabilir.

Ancak analistler 2800 satoshi’nin aşılamaması halinde fiyatın 2000 satoshi’ye kadar geri çekilebileceğinin de altını çiziyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar