Ripple Teknik Analizi 10.06.2019

09:08
10 Haziran 2019
Okuma Süresi: 1 Dakika

Geçtiğimiz hafta yapmış olduğumuz teknik analizde XRP fiyatının 200 günlük Bollinger Bandının üst bandının üstüne hareket ettiğini ancak bandın üzerine kıramadığını belirtmiştik.

Analizimize buradan ulaşabilirsiniz.

Sonuç olarak geçtiğimiz hafta içerisinde Bollinger Bandın üst bandının üzerine çıkamayan fiyat, Bitcoin fiyatının düşüşe geçmesine eşlik ederek 0.38 $ seviyesine doğru çekilmiştir.

 

Fiyatın bu gerileme hareketi ile daha önce belirttiğimiz 0.35-0.40$ bandının içerisinde bir müddet daha hareket edebileceği söylenebilir. Bitcoin ve Ethereum analizlerinde de belirttiğimiz gibi önümüzün yaz olması nedeniyle, bu hareketin bir müddet daha devam edebileceği söylenebilir.

Ancak kripto değer piyasalarında bir çok zaman teknik analizin çalışmadığı gözlenmiştir. Bu nedenle oluşmasını beklediğimiz bandın üstüne veya altına hareketler ile bandın her iki yöne de kırılması söz konusu olabilir. Bu durumda da fiyat bandın kırıldığı yöne hızlı bir ivmelenme yapabilir.

Piyasa genel olarak yatay harekete geçmiştir. Piyasanın yatay hareket tamamlandıktan sonra özellikle Bitcoin fiyat yönü piyasanın genel duruşunu belirleyecektir.

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. (Analiz tarihi: 10.06.2019)

Grafik Kaynak: TradingView

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI