reklamı kapat

Ripple Ortağından XRP Fiyatını Hareketlendirecek Gelişme!

Money Tap bir büyük bankayla daha ortaklık imzaladı.
15:20
1 Eylül 2020

SBI Group’un resmi internet sayfasında yayınlanan yeni bir açıklamada, Ripple’ın en büyük ortaklarından olan SBI’nin ödeme uygulaması Money Tap’in dev Japon bankası Higo Bank ile ortaklık imzaladığı ve ciddi bir yatırım elde ettiği belirtildi.

Higo Bank da RippleNet Üyesi Oldu

Bu ortaklık ile birlikte Higo Bank RippleNet tabanlı olan ve Money Tap destekleyen 38. banka oldu. Kumamoto merkezli olan Higo Bank, Money Tap’ın bir hissedarı haline geldi ve bu ciddi bir  yatırım yapıldığını gösteriyor. Money Tap kullanarak modern finans dünyasına giriş yaptığını ifade eden Higo Bank yetkilisi, bunun daha büyük ortaklıklara kapı araladığını vurguladı.

Bankanın ülkenin en büyüklerinden birisi olduğu ve Japonya içerisindeki XRP kabulünü arttıracağı biliniyor. XRP bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,28 dolardan işlem görüyor ve bu haber ile son 24 saat içerisinde %3 artış yakaladı.

XRP/USD işlem çiftinin bu haberin devamında daha fazla yükseliş elde etmesi bekleniyordu. Ancak yükselişin sınırlı kalmasının sebebi XRP’nin Higo Bank tarafından kullanılıp kullanılmayacağı hakkında bir açıklama yapılmaması olabilir.

Higo Bank artık RippleNET üyesi olsa da bunun ODL ürününü yani XRP tabanlı para ödeme protokolünü kullanıp kullanmayacağı bilinmiyor. Higo Bank’ın ODL kullanacağının açıklanması ise fiyatta ciddi bir artışı beraberinde getirebilir. XRP fiyatının tam olarak bunun gibi iyi haberlere ihtiyaç duyduğu biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.