reklamı kapat

Ripple Kritik Raporu Yayınladı: XRP Satışları Arttı Mı?

Ripple XRP satışlarında ciddi bir artışa gitti.
11:25
4 Ağustos 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP’nin arkasındaki Ripple, XRP fiyatı üzerinde çok büyük etkiye sahip. XRP fiyatının gidişatı genellikle Ripple’ın attığı hamlelere bağlı olarak değişiyor ve bu konuda Ripple’ın yayınladığı veriler oldukça önemli.

Ripple’ın İkinci Çeyrek Verileri Açıklandı

Ripple tarafından 3 Ağustos tarihinde yayınlanan verilere göre, firmanın XRP token satışları 2020 yılının ikinci çeyreğinde tamı tamına 18,6 kat artış yaşadı. Ripple konu hakkında yaptığı açıklamada Nisan ayından Haziran ayına kadar ola nsüreçte 32,55 milyon dolarlık XRP satıldığını açıkladı.

İlk çeyrekte bu sadece 1,75 milyon dolar seviyesindeydi ve bu artış ODL platformunun artışından kaynaklanmakta. ODL yani On-Demand-Liquidity platformu aslında daha önce xRapid olarak bilinmekteydi. Finansal kurumlara ve bankalara hızlı ve aynı zamanda düşük ücretli işlem yapma imkanı sunan ODL, XRP satışlarında da olumlu bir etki yarattı.

Ripple daha önce XRP satışlarını arttırması yüzünden sert bir şekilde eleştirilse de ODL ürünü ile yapılan satışların XRP hacmine büyük bir katkı sağladığı biliniyor. Bu da XRP’nin sektördeki etkisini ve gücünü arttırmanın yanı sıra likidite için de rekoru beraberinde geirebilir.

Ripple da konu hakkında yaptığı açıklamada artan XRP satışlarının ODL ve tezgah üstü alım platformlarından kurumsal yatırımcılara aktarılan fonlardan kaynaklandığını belirtti. XRP fiyatı ise bu dönemde %40 artış elde etti ve hala da artmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.