Ripple Günlük Grafik Analizi: Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri

Özet

  • Ripple, son günlerde SEC davası ve uluslararası işbirlikleri ile ön plana çıkıyor.

  • Teknik analiz, Ripple'ın yükselen kanal formasyonunu sürdürdüğünü ve EMA 200 altındaki günlük kapanışın formasyonu bozacağını gösteriyor

  • Önemli destek seviyeleri 0,51 dolar ve 0,4976 dolar iken, 0,68 doların üzerinde günlük kapanış, olası bir yükselişin habercisi olabilir.

  • Piyasaya Etkisi: Pozitif
22:30
22 Ağustos 2023

Son günlerin en çok konuşulan altcoini Ripple için günlük grafikte yatırımcıları ilgilendiren önemli veriler yer alıyor. Özellikle SEC davasıyla sıkça haber konusu olan Ripple, son günlerde yaptığı işbirlikleri ile ilerleyen dönemde uluslararası ödeme sistemlerinde önemli rol oynayabilir. Tüm bu gelişmelerin ardından günlük grafiği inceleyebiliriz.

Ripple Grafik Analizi

Daha önce de dile getirdiği yükselen kanal formasyonu birçok altcoin grafiğinin aksine herhangi bir kırılma yaşanmadan yoluna devam ediyor. Son büyük düşüşle birlikte yaşanan olumsuz piyasa koşullarından yara almadan kurtulan Ripple fiyatı için şu sıralar olumlu bir haber akışı kanalın tekrar kırılmasına ve mini bir ralli yaşanmasına neden olabilir.

Hem yükselen kanal formasyonunun kırılmaması hem de günlük EMA 200 ortalamasının altında bir günlük kapanış yapılmaması Ripple fiyatının yükselmesi için en önemli etkenler olarak dikkat çekiyor. Bitcoin tarafında yaşanan olumsuz haber akışıyla piyasanın neredeyse %10 düştüğü gün Ripple tarafında sadece ayı tuzağı görüldü. Ayı tuzağının nihai amacı yatırımcıların belirlediği destek noktasının altında fiyat düşüşü yaşanmasıdır. Bu düşüşün belirlenen zaman diliminin içerisinde destek üstüne tekrar çıkması bu durumun bir ayı tuzağı olduğunu gösterir.

Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri

Yükselen kanal formasyonunda belirlenen destekler altında günlük kapanış yapmayan Ripple için işler teknik kısımda olumlu yönde ilerliyor. Özellikle vadeli pozisyonların tasfiye edildiği ve birçok yatırımcının ciddi zarar ettiği bir dönemde bile güçlü duran teknik yapı, Ripple yatırımcıları için büyük önem arz ediyor.

Ripple için önemli destek seviyeleri sırasıyla 0,51 / 0,4976 / 0,46 ve 0,42 dolar seviyeleridir. Özellikle 0,051 dolar seviyesi kanal formasyonunun desteği olarak dikkat çekiyor ve bu formasyonun bozulmaması için fiyatın bu seviye altında günlük kapanış yapmaması gerekiyor. Ripple için direnç seviyeleri ise sırasıyla 0,579 /  0,5882 ve 0,68 dolar seviyeleridir. Özellikle 0,68 dolar seviyesi üstünde günlük kapanış yapılırsa ciddi bir yükselişten bahsedebiliriz.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar