X


Ripple Fiyatı Sert Çakıldı: XRP Piyasaya Ayak Uydurabilecek Mi?

Airdrop ile birlikte XRP fiyatı çok sert düştü.
07:51
12 Aralık 2020

Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci altoin olan Ripple (XRP) geçtiğimiz günlerde hem piyasadaki gene yükseliş hemde Spark Airdrop etkisi ile güzel bir fiyat hareket sergiledi. XRP 0,28 dolar bandından 0,78 dolara kadar yükseldi. Sonrasında yaşanan bir düzeltme ile 0,60 dolar bandında konsolide olan XRP, geçtiğimiz saatlerde yüksek volatilite yaşadı.

Spark Airdrop ve Ripple Fiyatı

Spark airdrop etkisi ile yükselişe geçen XRP, yine Spark airdrop etkisi ile gözle görülür düşüş yaşamış görünüyor.

Flare Network Ethereum ağına benzer bir işlevi, XRP ağı tabanlı oluşturacak ve SPARK token’larını da ücretsiz olarak XRP yatırımcılarına dağıtacağını açıklamıştı. Bu sayede gündeme oturan ve XRP’de büyük fiyat hareketini başlatan Spark airdrop, sabah karşı Türkiye saati ile 03:00’da gerçekleşti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Aslında airdrop’un yaklaşması ile birlikte heyecan da azalmaya başladı ve Bitcoin kaynaklı yaşanan düşüşleri airdrop’un yaklaşıyor olması da destekledi. Airdrop öncesinde yapılan açıklamalarda XRP fiyatının çakılabileceği ve yatırımcıların dikkatli olması gerektiği uyarısında bulunulmuştu. Nitekim uyarılar yerini bulmuş gibi görünüyor.

XRP Fiyatı Sert Düştü

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, snapshot hazırlığı için 1,7 milyardan fazla XRP token’ı bilinen borsa cüzdanlarına aktarıldı. Ayrıca en az 10 milyon XRP’ye sahip balina sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 339’a fırladı.

Ancak artan talep XRP fiyatını daha yüksek seviyelere çıkarmayı başaramadı ve Spark airdrop ile aynı zamanda piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi 03:00 sularında çok ciddi bir düşüş kaydetti. Ripple fiyatı bir anda 0,58 dolar bandından 0,48 dolara kadar geriledi.

Ripple Nereye Kadar Gerileyecek?

Grafiklere bakıldığında yazının yayına hazırlandığı sırada XRP’nin 0,53 dolar seviyesinden işlem gördüğünü ifade edebiliriz. Bu her ne kadar 0,48 dolar seviyesinden iyi bir toparlanmaya işaret etse de XRP’nin son zamanlarda bulunduğu konsolidasyon sürecini aşağı yönlü bozmuş olması çeşitli endişelerin oluşmasına sebep oluyor.

Ancak analistlere göre eğer Ripple 0,59 dolarlık direnci aşarsa ve bu seviyenin üzerinde kalmayı başarabilirse XRP’nin değer 0,80 dolar seviyesine kadar hızla yol alabilir. Bununla birlikte şu anda piyasa hacmi bakımından en büyük ilk on kripto para birimi içinde sadece XRP bir düşüş grafiği çiziyor, diğer coin’lerin tamamının yeşilde olduğu görülüyor.

Dolayısıyla Ripple, airdrop’un etkisinden kurtulabilirse ve piyasaya ayak uydurabilirse toparlanma sürecini hızlandırabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar