X


Ripple, Davaya Rağmen Adını Duyurmaya Devam Ediyor: CNBC Listesine Girdi

Ripple, CNBC listesine girdi.
18:18
25 Mayıs 2021

ABD’nin en büyük blockchain şirketlerinden olan ve şu an ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan dava ile boğuşan Ripple, adını duyurmaya ise devam ediyor.

CNBC Listesinde Kripto Para Şirketleri de Yer Alıyor

CNBC tarafından yayınlanan ve bu yıla damga vuran 50 finans/teknoloji şirketine yer verilen listede, Ripple’ın da adının yer aldığı görülebiliyor. Söz konusu listede Ripple’ın müşterisi Flutterwave ve kripto para alım satım hizmeti veren Robinhood uygulamasının da yer aldığı görülebilmekte.

Liste, geçtiğimiz yıl içerisinde koronavirüs salgınına rağmen hızlı bir şekilde büyümeyi başaran ve sektörde çığır açan şirketlere yer verilmekte. Robinhood, “Wall Street çılgınlığını” başlatması ile övülürken bunun birinci sırada yer aldığı görülmekte. Robinhood kesinlikle GameStop hisseleri ile sektörün daha önce görmediği bir şeyi yaşamasını sağladı ve bu sayede kısa sürede ciddi bir ün kazandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Robinhood ve DOGE Çılgınlığı

Robinhood, son dönemde kripto para sektörü için de büyük bir önem arz ediyor. DOGE ve diğer kripto paraların yükselişini sağlayan ABD’li bireysel yatırımcıların büyük bir kısmının Robinhood kullandığı bilinmekte. Bu durum ara ara Robinhood’un uygulamasının çökmesine bile neden olacak kadar yoğunluğa yol açıyordu.

Ripple’ın müşterisi Flutterwave ise ilgili listenin 21. sırasında yer alıyor. Flutterwave, Afrika içerisindeki işletmelerin büyümesine katkı sağlaması ile ön plana çıkıyor. Ripple’ın RippleNet altyapısını kullanan Flutterwave’in bizzat Ripple ile birlikte listede yer alması ise aslında bu teknolojinin ne kadar önemli olduğunu göstermekte.

Ripple, Sıra Kaybetti

Blockchain devi Ripple ise geçtiğimiz yıl da CNBC’nin listesine girmeyi başarmıştı. 2020 yılında 28. sırada yer alan Ripple, bu sene ise 38. sırada yer almakta ve “kripto para regülayonlarında ses getirme” ifadesi ile anılmakta. Bu da SEC ve Ripple arasındaki davaya gönderme olarak görülmekte. Robinhood ise geçtiğimiz sene 46. sırada yer alırken bu sene 1. sırayı ele geçirmiş durumda.

Ripple’a karşı açılan dava hala devam ediyor ve XRP yatırımcılarını umutlarını kaybetmemiş durumda. SEC’nin ise daha önce dava açtığı kripto para şirketlerinin büyük bir çoğunluğuna karşı zafer elde ettiği ve neredeyse hepsine diz çöktürdüğü biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar