X


Ripple CEO’su XRP’nin Bu Konuda da Bitcoin’den (BTC) İyi Olduğunu Savundu!

Brad Garlinghouse sık sık Ripple’ın Bitcoin’den iyi olduğunu ifade ediyor.
14:38
31 Ekim 2020

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, 30 Ekim’de New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) ve iklim değişikliğiyle mücadele konusundaki kararlı çabaları konusunda övgü dolu sözler paylaştı. Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda CEO, lider kripto para birimi Bitcoin ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Bitcoin Enerji Tüketimi

Garlinghouse yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in karbon ayak izi konusunda endişeli olduğunu dile getirdi ve şirketleri enerji konusunda daha az tüketim yapan kripto para birimlerini benimsemeye çağırdı.

CEO konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Square, RH, MicroStrategy, PayPal gibi daha fazla sayıda şirket Bitcoin’i benimsedikçe karbon etkisini azaltmak ve daha az enerji tüketen kripto para birimlerini kullanmak hayati önem taşıyor.” ifadelerini kullandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan NYDFS, 29 Ekim’de iklim değişikliğiyle ilgili riskleri ele alan ABD’deki ilk bankacılık düzenleyicisi oldu. NYDFS müfettişi Linda Lacewell tarafından finans kurumları için kaleme alınan bir mektupta, kurumsal olarak benimsenmesi kötü olan kripto para birimi madenciliğinin olumsuz çevresel etkisine de odaklanılıyor.

Bu açıklamaların ardından Ripple anında konu ile ilgili yorumlar gereğinde bulundu ve XRP’nin ne kadar çevreci olduğuna değindi. San Francisco merkezli şirket, Bitcoin madencilerinin kaç tane ampule eşdeğer miktarda çalıştığını hesaplarken bir yandan da Ripple’ın çok verimli olduğunu ifade ediyor.

Bitcoin Destekçilerinin Cevabı

Konuyla ilgili olarak Bitcoin destekçilerinden de cevaplar gecikmedi. Kraken’ın Bitcoin stratejisti Pierre Rochard, kripto para biriminin kendisinin karbon etkisine sahip olmadığını belirtti. Öte yandan Messari’nin kurucusu Ryan Selkis, Ripple node’larını çalıştırmanın gezegenimiz için çok daha kötü olduğunu çünkü bir sunucu çiftliğine ihtiyaç duyduklarını belirtti. Selkis konuyla ilgili olarak, “Hepimiz Ripple node’ları çalıştırmak zorunda olsaydık iklim değişikliği çok daha kötü olurdu çünkü XRP blok zincirini denetlemek için yalnızca Ripple’ın karşılayabileceği kurumsal bir sunucu grubuna ihtiyacınız var.” ifadelerini kullandı.

Bunlara ek olarak Bitcoin yükseliş eğilimindeyken neden XRP gibi kripto para birimlerinin düşüşe geçtiğini Binance CEO’su, ana akım benimsenmeye bağlamıştı. Garlinghouse’un açıklamalarına bakılırsa bu sözlerle ana akım benimsenme arttırılmaya çalışıyor olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar