X


Ripple CEO’su Son Noktayı Koydu: SEC Davasını Kaybedersek..!

Ripple (XRP) ile SEC arasındaki davada çarpıcı gelişmeler yaşanırken, şirketin CEO'su Brad Garlinghouse şirketin aldığı önemli bir kararı duyurdu.
15:00
24 Haziran 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Ripple (XRP) ile SEC arasındaki davada çarpıcı gelişmeler yaşanırken, şirketin CEO’su Brad Garlinghouse şirketin aldığı önemli bir kararı duyurdu.

Ripple, ABD’yi Terk Edecek

Ripple (XRP), ABD menkul kıymetler ve borsa komisyonu (SEC) tarafından açılan ve uzun süredir devam eden davada büyük zarar gördü. Davanın sonucuyla ilgili spekülasyonlar artarken, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse sürece daie çarpıcı açıklamalarda bulundu. New York’taki bir konferansta konuşan Brad Garlinghouse, şirketin davayı kaybetmesi durumunda tamamen ABD dışına taşınabileceğini söyledi. Yönetici, bunun bir olasılık değil kesinleşmiş bir karar olduğunun altını çizdi. ABD’de birçok işletme daha dostane politikalar nedeniyle ofislerini ve operasyonlarını Miami’ye taşıyor. Ripple ise Kanada’daki ilk ofisini yeni açtı.

SEC ve Ripple arasındaki davanın sonucu, tüm kripto endüstrisi üzerinde büyük bir etki yaratabilir. Bu arada, XRP’nin davayı kaybetmesi nedeniyle daha fazla kripto para şirketi ABD’yi terk edebilir. XRP, SEC davası nedeniyle büyük darbe aldı. Son zamanda şirket tarafında yayınlanan bir rapora göre, Ripple’ın davadan zafer ile ayrılması, kripto para sektöründe yeni bir dönemin başlangıcı olacak. XRP, birçok borsada yeniden listelencek. Uzmanlar, altcoin fiyatının yeniden zirvelere ulaşması için SEC davasının sonucunun kritik öneme sahip olduğuna dikkat çekiyor. ABD merkezli birçok kripto para borsası, dava nedeniyle XRP’yi de-list etti. Bu arada, XRP fiyatları son 24 saat içinde %14’ün üzerinde arttı. XRP, an itibariyle 0,37 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi ise %65 artarak 1,69 milyar dolara ulaştı.

Bu Karar, Ripple’ı Nasıl Etkileyecek?

Ripple CEO’su, ABD’den ayrılmanın, dünyanın en büyük ekonomisi olduğu için büyüme oranlarını olumsuz etkileeyceğini de sözlerine ekledi. Bununla birlikte, yönetici daha önce şirketin dava bittiğinde halka arzı düşüneceğini belirtmişti.  SEC tarafından Ripple aleyhine açılan dava bir yıldan fazla süredir devam ediyor. Ripple, davanın 2022’nin sonunda sona erebileceğine inanıyor. Yöneticiye göre dava sona erdiğinde, Ripple halka arz planına dair somut adımlar atacak.  Galirghouse, Ripple’ın halka arz edilmiş bir şirket olma olasılığı bir noktada çok yüksek olduğunu ancak SEC davasının önemli bir engel olduğunu yineledi.

 Garlinghouse, CNBC’ye, şirketin düzenleyiciyle ilgili olarak ABD’de kesinlik ve netlik elde etmeyi beklediğini ifade etti. Yönetici, regülasyon konusundaki belirsizleğe işaret ederk, sürekli olarak ABD’nin Blockchain ve kripto para piyasası için uygun düzenlemeler getirmesi konusunda ısrar ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar