X


Ripple CEO’su SEC İle İlgili Gelinen Noktada Rahat Olduğunu İfade Etti

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse açıklamalarında mahkemede kaydedilen ilerleme konusunda gerçekten iyi hissettiğini dile getirdi.
15:15
28 Nisan 2021

Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal mücadelesi beşinci ayını bitirirken, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse Fox Business’a yaptığı açıklamalarda şirketinin mahkemede kaydettiği ilerleme konusunda gerçekten iyi hissettiğini dile getirdi.

Ripple’ın Yasal Mücadelesi

Dağıtık defter teknolojisi sağlayıcısı, Yargıç Yargıç Sarah Netburn’ün zorlayıcı keşif önerisini kısmen kabul etmesiyle birkaç küçük yasal galibiyet elde etmeyi başardı.

CEO Garlinghouse konuyla ilgili bundan sonra yaptığı açıklamalarda, “Mahkemelerde şimdiye kadar kaydedilen ilerleme konusunda kendimi gerçekten iyi hissediyorum.” sözlerini kullandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan Garlinghouse, açık kaynaklı bir teknoloji olarak XRP’nin Bitcoin ve Ethereum‘dan farklı olmadığı konusunda ısrar etmeye devam ediyor. Önde gelen ödeme firmalarından BitPay’in XRP’yi desteklemesinin de token’ın menkul kıymet olmadığına dair örneklerden biri olduğunu belirtti ve şu sözleri kullandı.

Bu, XRP’nin menkul kıymet olmadığına dair birçok örnekten biridir. XRP, para birimi olarak kullanılır. Ripple, sınır ötesi ödeme sorunlarını çözmek için bunu bir para birimi olarak kullandı.”

Garlinghouse Rahatsızlık Verdikleri İddialarını Yalanladı

Ripple‘ın SEC ile olan keşif anlaşmazlıkları kızışmaya devam ederken, düzenleyici gözlemci şirketi kendilerine rahatsızlık verdikleri konusunda da suçluyor.

Daha önce ortaya çıkan haberlere göre SEC, yargıçtan keşif sürecinin kapsamını harici belgelerle sınırlamasını istiyor. Böylece SEC Ripple’ın dahili iletişimlerine erişimini engellemeyi hedefliyor.

Ancak Garlinghouse, şirketinin SEC’i rahatsız etmeye çalıştığını reddediyor ve “Ripple gibi küçük bir şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na rahatsızlık verebileceğini hayal etmek zor. Jay Clayton liderliğindeki SEC, bu davayı açmaya karar verdi ve biz de kendimizi savunacağız.” sözlerini kullanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar