X

XRP, Litecoin (LTC) ve Solana (SOL) Teknik Analizi – 28 Nisan 2021

09:11
28 Nisan 2021

Kripto para piyasasında sert bir düşüş dönemi daha geride kaldı ve pazartesi günü ile bütün piyasa yeşillendi. Bu yükselişe ise XRP ve Solana (SOL) gibi kripto paraların önderlik ettiği görülmekte.

XRP/USD Teknik Analizi

XRP teknik analizine bakıldığında ise kısa sürede %25 yükseliş elde eden kripto para biriminin şu an konsolidasyon yaşadığı söylenebilir. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1,39 dolar seviyesinden işlem gören XRP’nin sıradaki hedefi 1,55 dolar olacaktır.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

RSI ve MACD indikatörleri düşüş sinyali verse de XRP’nin daha önce bu sinyalle 1,90 dolar seviyesinin üstüne kadar çıktığı biliniyor. XRP/USD için 1,55 dolar sonrasında 1,90 dolar direnci de 2 dolar üzerinde tutunup tutunmasının belli olmasını sağlayabilir. XRP ile ilgili en önemli gelişme ise birkaç gün sonra belli olacak. Ripple ve SEC arasındaki davanın sıradaki duruşması 30 Nisan tarihinde görülecek ve XRP fiyatı direkt olarak bundan etkilenebilir. XRP fiyatının olası bir kötü haberde ise 1 dolar seviyesinde tutunması düşüşün etkilerini azaltabilir.

Solana Düşüşe Geçti

Solana (SOL), günlerdir rekor üzerine rekor kırması ile gündeme oturmuştu. 48,46 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kıran SOL, 11 Mayıs 2020 tarihinden bu yana %8.563 yükseliş elde etti. O tarihte 0,50 dolara kadar gerileyen SOL’un şu an sunduğu altyapının hızlı ve ucuz olması ile de ön plana çıktığı görülmekte.

SOL/USD paritesine bakıldığında ise dikkat edilecek noktanın 42 dolar desteği olduğu görülmekte. Burayı kırmakta da zorlanan SOL’un 42 doların altında ise 36 dolara kadar gerilemesi muhtemel.

Litecoin, Rekoru Kırmakta Zorlanıyor

Öte yandan Litecoin (LTC) ise hala istenen seviyeye gelemedi ve top 10’un dışına çıkmak üzere. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 17 milyar dolarlık toplam piyasa değerine sahip olan LTC, 280 dolar direncini kırmakta zorlanıyor.

LTC fiyatının son 24 saat içerisinde %4 yükseliş elde ettiği ancak 280 dolar direncine her geldiğinde geri döndürüldüğü görülmekte. LTC için bu seviye bir kere daha test edilirse 240 dolar desteğinin de altına inecek bir düşüş başlayabilir. Litecoin için 280 dolar devamındaki kritik seviye ise 320 dolar ve tüm zamanların rekoru olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar