X


Reddit Platformunda 2021 Yılının En Çok Bahsedilen Konusu Kripto Paralar Oldu

Reddit 2021'de kripto para yatırımcılarının, destekçilerinin, eleştirmenlerinin ve dolandırıcılarının uğrak noktası oldu.
20:14
11 Aralık 2021

ABD merkezli sosyal haberleşme ve tartışma sitesi Reddit, “Reddit Recap 20221” adlı raporunda kripto para birimlerinin web sitesinde en popüler konu olduğunu ortaya koydu. Indian Express, 2021 yılında insanların Reddit’te 6.6 milyon kez kriptodan bahsettiğini bildirdi.

Reddit ve Kripto Paralar

Popüler haberleşme platformu Reddit, kripto para yatırımcılarının, destekçilerinin, eleştirmenlerinin ve dolandırıcılarının uğrak noktası oldu. Burada oluşturulan birçok grup, kripto para yatırımcılarını yeni adımlara davet etti. Yeni projelerin takibi ve yatırım tasviyeleri arasında Reddit platformunun düzenli takibi, önemli bir faktör haline geldi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan birçok scam veya dolandırıcı grup, burada yatırımcıları avlamaya çalıştı ki başarılı da oldu. Çoğu yatırımcı yeterli araştırma yapmadan rugpull projelerin kurbanı oldu. Bu projelerin yanı sıra şaka kripto paralar olarak adlandırdığımız meme coin kategorisi takipçileri tüm yıl boyunca bir gözünü Reddit üzerinde tuttu.

Kripto Paralarda Son Durum

Küresel piyasa monitörü coinmarketcap’e göre Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi ana akım kripto para birimleri son 24 saat içerisinde yükseliş trendinde hareket etti.

Bitcoin fiyatı gün içerisinde %3’ün üzerinde artış ile birlikte 49.000 dolar seviyelerinde seyretti. Ayrıca Ethereum, 4.000 dolar bayrağını geri almayı başardı. Öte yandan Binance Coin (BNB) 565 dolardan, Solana (SOL) 173 dolardan ve Cardano (ADA) 1.31 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Lider kripto para biriminin 50.000 dolar seviyesindeki reddi, tüm piyasayı etkilerken kripto para piyasası toplam değeri 2.26 trilyon dolarda kaldı. Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin, henüz belirleyici bir harekete imza atamadı. Bitcoin’deki yön belirsizliği altcoin’lerin yol çizmesinin önündeki en büyük engel olarak karşımıza çıkıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar