X


R3 11 Bankayla Blockchain Testini Tamamladı

09:19
26 Ocak 2016

40’tan fazla finansal kuruluşu bir arada toplayan R3CEV projesi dâhilinde 11 üye bankayı kapsayan testin tamamlandığı açıklandı.

İlk açıklamaya göre bahsi geçen 11 banka Barclays, BMO Financial Group, Credit Suisse, Commonwealth Bank of Australia, HSBC, Natixis, Royal Bank of Scotland, TD Bank, UBS, UniCredit ve Wells Fargo şeklinde sıralanıyor.

R3 CEO’su David Rutter yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“Hayal gücü ve önermelerden yola çıkıp uygulamaya ve icraata geçişimiz kurumların birbiriyle etkileşim, denetim ve alışveriş yollarını değiştirmede blockchain’i bir sonraki aşamada nasıl kullanmamız gerektiğini gösteriyor. Bu hem R3 hem üye bankalar, hem de bir bütün olarak küresel finans sektörü için heyecan verici bir gelişme.”

Diğer üye bankalarla ilgili testlerin devam ettiğini belirten şirketin açıkladığı test sonuçlarını üye kuruluşlar genel olarak olumlu karşıladı. Credit Suisse’nin baş mimarı Stephan Hug ise “Blockchain’in sektörün ve Credit Suisse’nin yeni odak noktası” olduğunu ve “ilk katılımcılardan biri olarak blockchain’in uygulanabilirliğini ve değerini araştıran R3’ün bir parçası olmaktan mutluluk duyduklarını” ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar