Popüler Analist, Çok Konuşulan 3 Altcoin İçin Sert Uyardı: Yatırımcılar Dikkat!

Özet

  • Bluntz, son dönemde en çok konuşulan 3 büyük altcoin fiyatlarını yorumladı.

  • Analiste göre MATIC, BNB ve ETH için kan kaybı bitmedi.

  • Analist 3 altcoin için ciddi düşüş bekliyor.
13:05
11 Mayıs 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para sektörü, Bitcoin’in (BTC) 28.000 dolar altına sarkması ile yeniden kızıla boyandı. BTC’nin düşüşünü doğal olarak bütün altcoinler takip ederken bazılarının ise genele kıyasla daha çok etkilendiği görüldü. Ünlü bir kripto para analisti ise çok konuşulan 3 altcoin için korkutucu bir açıklamada bulundu

Kripto para sektörünün en çok tanınan isimleri arasında yer alan Bluntz, 200.000’in üzerinde takipçisinin taleplerine karşı koyamadı. Bluntz, son dönemde yaşanan düşüş hakkında konuştu ve trend olan bazı altcoinlerin daha da düşebileceğinin altını çizdi.

Çanlar Polygon İçin Çalıyor

Bluntz’ın değindiği ilk altcoin ise Ethereum’un katman 2 çözümlerinden Polygon (MATIC) oldu. MATIC fiyatının yükselen kanalın altına indiğini belirten Bluntz, hedefin daha da düşük olduğunu vurguladı. Bluntz, kişisel olarak düşüşün daha da can yakıcı noktalara düşeceğini düşünüyor.

Bluntz, MATIC için %54 daha fazla düşüş bekliyor ve 0,40 dolar seviyesinin bile mümkün olduğunu düşünüyor.

Ethereum, 1.700 Dolara Gidiyor

Ünlü analistin hedefindeki ikinci altcoin ise Ethereum (ETH) oldu. Bluntz, en büyük ikinci kripto para biriminin de kritik desteğin altına indiğini belirtti. Ethereum’un 1.700 dolara kadar sarkmasını bekleyen analist, bundan önce ise direnç noktasının tekrar test edileceğini açıkladı. Analiste göre bu sahte bir test olacak.

BNB, BTC Karşısında Dayanıksız

Analistin elini attığı üçüncü kripto para birimi ise Binance Coin (BNB) oldu. Binance Smart Chain’in hizmet tokenı olan BNB, Bluntz’a göre henüz iyi günlerini yaşıyor. BNB’nin son dönemde BTC paritesi karşısında geriye düştüğünü belirten analist, geçtiğimiz yıldan bu yana görülen %35’lik değer kaybını hatırlattı.

Bluntz’a göre BTC karşısında en dayanıksız olanlardan birisi BNB ve fiyat ciddi bir düşüşe gebe. Bluntz, BNB’nin bu düşüşünü sürdürüp, BTC karşısında 0,01 seviyesinin bile altına ineceğini savunuyor. ETH’nin BTC paritesi karşısındaki başarısına da değinen analiste göre BNB artık eski havasını kaybetti ve ETH’ye karşı da koyamıyor. Son dönemde ETH’ye rakip birçok farklı projenin piyasaya sürülmesi de Binance Smart Chain için olumsuz bir durum yaratmış olabilir.

Bütün bunların ışığında ise düşüşün süreceği düşünülebilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI