X


Popüler Analist Bitcoin (BTC)’in Son 10 Yıllık Verilerine Göre Bir Tahminde Bulundu!

Tanınmış analist Bitcoin'in son on yıllık verilerine dayanarak önemli bir tahminde bulunuyor.
22:25
23 Ağustos 2021

Lark Davis kripto para topluluğu tarafından yakından tanınıyor. Çok fazla takipçisi bulunan ve yaptığı analizlerle tanınan Davis, Bitcoin (BTC) için önemli tahminlerde bulundu. Son on yıllık veriler ışığında bir değerlendirme yapan analiste göre fiyat çok daha fazla yükselecek. Peki Lark Davis’in Bitcoin fiyat tahmini nedir?

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini

Bitcoin‘in Net Gerçekleşmemiş Kâr Kaybı Tablosunu inceleyen Lark Davis, 2013 yılına benzer bir hareketin yapılacağını düşünüyor. Birçok analist benzer görüşler paylaşmış ve bu yıl grafikte iki büyük tepe göreceğimizi iddia etmişti. İlkini 64.000 dolar ile geçtiğimiz aylarda gördük ancak ikinci tepenin ne kadar olacağı hakkında net bir kanı bulunmuyor.

Lark Davis güncel piyasa değerlendirmesinde şunları söylüyor:

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

“İçinde bulunduğumuz dönem ya ayı piyasalarında yaşanan bir rahatlama rallisi ya da önümüzdeki aylarda yaşanacak büyük boğa sezonunun ayak sesleri gibi görünüyor. Henüz coşku/açgözlülük konusunda kritik eşiklere gelemedik. Bu demek oluyor ki yakın zamanda fiyat çok büyük bir yükseliş gösterecek”.

Bitcoin Net Gerçekleşmemiş Kâr Kaybı Tablosu

Yukarıda son on yılın verilerini görüyorsunuz. Ünlü analist burada önemli bir noktaya dikkat çekiyor. Büyük Çin fuduna rağmen Puell Multiple’deki kırmızı kutuya girmedik.

Bitcoin (BTC) 2013 Yılı Karşılaştırması

Geçtiğimiz yılların fiyat hareketiyle günümüzü karşılaştıran analist şunları söylüyor:

“2013 yılına benzer şekilde iki tepe göreceğimize inanıyorum. O yıl destansı bir fiyat patlaması yaşadık, bu yılın verileri de bunun olabileceğini gösteriyor”.

Lark Davis, Bitcoin’in daha önce yaptığı ani fiyatlamalara dikkat çekiyor. Son iki boğa koşusunda 4’üncü çeyrekte fiyatın en az %30 arttığını söyleyen Davis, büyük düşüşlerin bu hareketleri desteklediğini savunuyor.

“Benzer şekilde 2013 yılında da %70’lik bir düşüş yaşanmıştı. Daha sonrasında çok güçlü bir boğa sezonu yaşadık”.

Ünlü analiste göre bu büyük patlamayı tetikleyecek iki gelişme olabilir. Birincisi ABD tarafından onaylanacak herhangi bir Bitcoin (ETF)’si, elbette böyle birçok olaya sebep olacak. SEC tarafından Bitcoin (BTC) kabul görecek çok daha önemlisi ciddi anlamda kurumsal yatırımcı kripto para piyasalarına kolayca giriş yapabilecek.

İkinci katalizör ise büyük şirketlerin bilançolarına Bitcoin (BTC) eklemesi olacaktır. Michael Saylor yakın zamanda Apple’ın bunu yapabileceğini savundu.

Elbette burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi içermez. Kripto para piyasaları son derece risklidir ve alacağınız tavsiyeler size ciddi kayıplar yaşatabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar