X


Poloniex Bu Stablecoin İçin Yüzde 65 Faiz Verecek!

Poloniex'in stablecoin'ler için sunduğu yeni faiz oranları ses getireceğe benziyor.
10:00
20 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para sektörünün en eski platformlarından birisi olan ve yakın zamanda Justin Sun tarafından satın alındığı iddia edilen Poloniex, geçtiğimiz haftalarda Digibyte‘ı (DGB) platformdan kaldırma kararı aldıktan sonra inanılmaz tepki toplamıştı. Görünüşe göre Poloniex yönetimi bu tepkileri azaltmak ve müşteri çekmek için oldukça yüksek getirili bir kampanyaya imza attı.

 Ünlü analist Mati Greenspan’ın da yukarıda belirttiği gibi, Poloniex’in USDC stablecoin‘i için yüzde 65,46, USDT stablecoin’i için ise yüzde 8,5 gibi inanılmaz bir faiz oranı sunması kesinlikle piyasa ortalamasının çok ama çok üzerinde.

Poloniex’ten Şüphe Uyandıran Faiz Oranı

USDC aslında Poloniex’in bağlı olduğu eski kurum Circle‘ın ve Coinbase kripto para borsasının ortaklığı doğrultusunda oluşturulmuş ve piyasaya sürülmüştü. ABD dolarına 1’e 1 oranında endeksli olan USDC için böylesine iddialı ve büyük bir faiz verilmesi, kesinlikle kripto para yatırımcıları arasında birden çok soru işareti oluşturacaktır. Poloniex’in böylesine bir faiz oranını nasıl sağlayacağı ise henüz bilinmiyor.

Poloniex yönetimi buna ek olarak ilgili tweet’in altına yorum yapan, geçmişte borsadaki Bitcoin‘leri (BTC) çalınmış müşterilere de yanıt verdi ve borsanın bu konuda elinden geleni yaptığını, zararın yakında karşılanacağını ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar