Piyasaya Güncel Bakış: Kripto Para Birimleri, Haftasonuna Kritik Fiyat Seviyeleri İle Başladı!

Haftasonuna düşük volatiliteli fiyat hareketleri ile başlayan kripto varlıklar, son günlerde kaydettikleri yükseliş hareketlerini büyük ölçüde korumayı başardı.
09:00
25 Aralık 2021
Yatırımcılar Dikkat! Ünlü Analist, Bitcoin'in (BTC) Yönünü Belirledi
Okuma Süresi: 2 Dakika

21 Aralık gününün ilk saatlerinde kaydetmeye başladığı değer artışları ile birlikte yukarı yönlü bir ivme kazanan Bitcoin, son 1 haftalık zaman diliminde 45.000 dolar fiyat seviyelerinden 51.000 dolar fiyat seviyelerine kadar yükseldi. Ethereum da piyasadaki genel yükseliş eğilimine paralel olarak kaydettiği fiyat hareketlerinin ardından 4.100 dolar fiyat seviyelerine yaklaştı.

Bitcoin (BTC)

Son aylarda kaydettiği değer kayıpları ile birlikte 69.000 dolar ATH seviyesinden 45.000 dolar fiyat seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin, kısa vadede önemli ölçüde güç kaybetti. Ancak Bitcoin, 21 Aralık gününün erken saatlerinde yakaladığı yukarı yönlü ivme ile defalarca kez reddedildiği 50.000 dolar direncini aşmayı başararak 51.000 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. 51.000 dolar fiyat seviyelerine yükselmesinin ardından mevcut fiyat seviyelerini korumayı başaran lider kripto para birimi, 50.000 dolar fiyat seviyelerinde kendine destek buldu ve kısa vadede bir satış baskısı oluşturabilecek 55.000 dolar ile 57.000 dolar direnç seviyelerine yaklaştı.

Ethereum (ETH)

Kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte kritik destek seviyelerini aşağı yönlü kıran Ethereum, bu süreçte son bir ayın en düşük fiyat seviyeleri olan 3.700 ve 3.600 dolar fiyat seviyelerinde kendine destek buldu. Ethereum, 21 Aralık gününün ilk saatlerinden bu yana yaşadığı değer artışları ile de dört saatlik grafiğindeki düşen trendinde yukarı yönlü bir kırılım gerçekleştirerek 4.100 dolar fiyat seviyelerine yükseldi. Kaydettiği bu yükseliş hareketlerinin ardından 4.100 dolar direncinden bir tepki alan Ethereum ise, 4.055 dolar fiyat seviyelerine düşük oranlı bir düzeltme hareketi gerçekleştirdi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar