Piyasa Yukarı Yönlü İlerliyor! XTZ, AR ve SOL Yüksek Fiyat Artışları Kaydediyor

Özet

  • Lider kripto para Bitcoin'deki yükseliş, kripto para piyasasını yukarı yönlü harekete geçirdi. Bu esnada XTZ, AR ve SOL yüksek fiyat artışları kaydetti.
16:45
3 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Eylül ayındaki düşüşlerin ardından, piyasa yeniden yükselişe geçti. Son 24 saatte Tezos (XTZ) %23’lük, Arweave (AR) %15’lik ve Solana (SOL) %8’lik olmak üzere, bu üç altcoin yüksek fiyat artışları kaydetti.

Tezos (XTZ)

Proof-of-stake blok zinciri ağı Tezos, bu sabah tüm zamanların en yüksek seviyesi olan (ATH) 8,83 dolar fiyat seviyesine ulaştı. XTZ’deki bu fiyat artışı, altcoinin 5,51dolar seviyesine bulunduğu Çarşamba günü başladı. Yazının yazıldığı an itibariyle Tezos (XTZ), 7,4 milyar dolarlık piyasa değeri ile CoinMarketCap listesinin 25. sırasında yer alıyor.

Arweave (AR)

Merkezi olmayan bir veri depolama projesi olan Arweave, son 24 saat içerisinde %15’lik bir fiyat artışı kaydetti. Ayrıca 2021 Ağustos ayında da NFT’lerin popülaritesinin artmasıyla birlikte AR, bir haftada %66 yükseliş göstermişti. NFT satışları kısmen azalsa da, piyasa yeniden toparlanmaya başladı. CoinMarketCap’te Arweave, 1,84 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 63. sırada yer alıyor ve 55,56 dolar fiyat seviyelerinden işlem görüyor.

Solana (SOL)

Son 24 saat içerisinde Solana, %8’den fazla bir fiyat artışı kaydederek, 173 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Düşük maliyetli ve yüksek hızlı akıllı kontrat platformu Solana, kullanıcıların işlemlerini, Ethereum dApp’lerine (merkezi olmayan uygulamalar) nazaran çok daha düşük maliyetlerde gerçekleştirdiğinden ötürü, son aylarda bir hayli popülerlik kazandı ve kurumsal yatırımcıların da ilgisini çekti. Yazının yazıldığı esnada SOL, 51,5 milyar dolarlık piyasa değeri ile, ekosistemin 6. en büyük kripto parası olarak yatırımcıların karşısına çıkıyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI