Piyasa Dibini Bilen Analistten Uyarı: Bitcoin’de (BTC) Bu Seviye Kapıda!

Mevcut piyasa dibini tahmin eden kıdemli kripto para analistten Bitcoin'de (BTC) bu seviye için kritik uyarı! Hazır olun!
22:15
7 Mart 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Devam eden kripto para ayı piyasasının mevcut dibini isabetli bir şekilde tahmin edem bir analist, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) önümüzdeki ay içerisinde yükselmeye hazır olduğunu ileri sürdü.

BTC’ye 30.000 Dolar Hedefi!

Risk sermayesi firması Placeholder’ın ortağı Chris Burniske Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, Nisan ayı içerisinde lider kripto para birimi olan Bitcoin’in 30.000 dolar seviyesinin üzerine çıkabileceğini ve Ethereum’un da 2.000 doların üzerine çıkacağını belirtti. Ancak Chris Burniske, kripto para birimlerinin fiyat hareketlerinin makroekonomik güçlere de bağlı olabileceğini vurguladı. Uzman kripto para analisti açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Şubat ayının büyük bir bölümünde dolar ve oranlar yükselirken, kripto piyasaları daha yatay hareketler sergiledi. Konuşmamın başında belirttiğim ilk iki değer düşmeye başlarsa, BTC 25.000 doları zorlayabilir ve ETH/BTC bunun yanında ilerlerse, başka bir ralli heyecanı yaşayabiliriz.

Placeholder ortağı Chris Burniske ayrıca Bitcoin’in 2022 yılının dördüncü çeyreğinde öne sürülen oldukça düşük fiyat tahminlerinin birer “hayal ürünü” olduğunu düşündüğünü belirtmişti.

Fed Etkisi!

Lider kripto para birimi olan Bitcoin yazı kaleme alındığında 22.248 dolar seviyesinden işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sırada yere alan kripto para birimi, son 24 saatte %1,40 oranında geriledi ve son yedi gün içerisinde yaklaşık toplam değer kaybı arttı ve %4 oranına ulaştı. Ancak BTC, 2023 yılının başından bu yana %35 oranından fazla bir artış kaydediyor.

Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası’nın açıklamaları sonrasında artan volatilite kripto para piyasalarının genelinde bir düşüşe neden oldu. Zorlu bir yılın ardından kripto para yatırımcılarının bir nebze olsun rahatladığı ve kazançlar kaydetmeye başladığı son aylardaki yükseliş ivmesi Fed açıklamaları sonrasında bir kısmı kaybedildi. Bitcoine’e benzer şekilde Ethereum’da düşüşten etkilenerek yazı kaleme alındığında 1.554 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Sarman baba
    2 hafta önce

    Demekki düşecek saol

    3