X


Peter Brandt’tan Coinbase Hakkında Çarpıcı Açıklamalar

Peter Brandt, Coinbase'in iflas edebileceğini iddia etti.
15:28
30 Mart 2021

Kripto dünyasının tanınan ismi Peter Brandt, Coinbase borsasının iflasın eşiğinde olduğunu iddia etti. Brandt, Coinbase’in müşteri hizmetleri servisini eleştirirken işlem ücretleri modelini topa tuttu. Ayrıca ABD merkezli borsa Coinbase, önümüzdeki dönemde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun IPO incelemesini ve onayını bekliyor.

Peter Brandt Coinbase’i Eleştirdi

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, dünyada önde gelen dijital platformlardan biridir. Bununla beraber Coinbase, kullanıcılarından çok sayıda şikayet almasıyla da biliniyor. Başlıca şikayetler uygulanan para çekme limitleri, para çekme taleplerindeki gecikme ve müşteri hizmetleri olarak göze çarpıyor. Peter Brandt bu şikayetleri de ele alarak Coinbase için çarpıcı iddialarda bulundu. Tecrübeli isim bu sorunların giderilmediği bir ortamda Coinbase gibi bir firmanın bile iflasa gidebileceğini aktardı. Brandt, ulaşılamayan müşteri hizmetleri, para çekme limitleri, aşırı işlem ücret gibi sorunların ileride büyük kayıplara yol açabileceğine inanıyor.

Brandt’ın finans piyasalarındaki tecrübesine karşın bazı isimler bu iddiaları gerçek dışı buldu. Twitter’da Nebraskan Gooner adlı kullanıcı Brandt’ın iddialarına yanıt verdi. Buna göre, Coinbase müşteri sorularına hızlı yanıt vermemesi ile biliniyor ancak özellikle borsanın aldığı yüksek ücretler nedeniyle iflas söz konusu değil.

Peter Brandt’ın İddiaları Yakın Zamanda Olası Gözükmüyor

Öte yandan Coinbase’in, mart ayında planlanan bir IPO başvurusu bulunuyordu. Ancak son gelişmelere göre başvuru nisan ayına sarktı. Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) onayı aldıktan sonra halka doğrudan listelenmeyi bekliyor. Yaklaşan halka arza paralel olarak Coinbase’in iflas etmesi mümkün gözükmüyor. Bununla beraber birçok kişi Coinbase’in hizmet problemleri hakkında hemfikir. Ayrıca çoğu yatırımcı Coinbase’in bu gibi sorunlarının şirketin imajını zedelediğini düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar