X


Perpetual Protocol Coin Nasıl Alınır?

Perpetual Protocol Coin Nasıl Alınır?
13:00
12 Haziran 2021

PERP, Perpetual platformunun yerel token’ıdır ve merkezsiz yönetim anlayışını geliştirmek adına tasarlanmıştır.

Perpetual Protocol (PERP) Nedir?

Perpetual Protocol (PERP), Ethereum ve xDai tabanlı bir merkezsiz alım satım platformudur. PERP, otomatik piyasa yapıcı (AMM) algoritmasını kullanır. Yatırımcılar alım satım işleminde karşı taraflara ihtiyaç duymadan doğrudan AMM’ler ile işlem yapabilir. AMM’ler fiyatlandırma algoritmasını kullanarak yatırımcılara öngörülebilir fiyatlandırma ve garantili zincir içi likidite sağlar. AMM’ler piyasada tamamen tarafsız ve teminatlı olacak şekilde tasarlanmıştır. PERP token sahipleri staking işleminden yararlanabilirler. Staking işlemi yapan kullanıcılara işlem ücretlerinin belirli kısmını stabil kripto paralarla ya da PERP token’larla ödüllendirilir.

Perpetual Protocol’ün amacı; dünyanın en iyi, en kolay erişimine sahip ve en güvenli merkezsiz türev alım satım platformunu oluşturmaktadır. Protokolün vizyonu, DeFi projelerini geliştirmek ve gelecekteki proje çalışmalarının önünü açarak gelişime katkı sağlamaktır. Perpetual Protocol, platformu geliştirmek için iş birliği ve demokratik bir yönetim anlayışına sahiptir. Protokol, kullanıcı topluluğuna teşvik edici yapılara sahip bir yerel token’a sahiptir. Uniswap ve Balancer gibi hem token alım satımı hem de fiyat keşfi için otomatik piyasa yapıcıları kullanan platformların aksine Perpetual Protocol AMM’leri yalnızca fiyat keşfi için kullanır. Böylelikle kullanıcılar kaldıraç ve short pozisyonlarından kaçınabilir. Bu farktan dolayı platform AMM’lerine “Sanal AMM” adını vermektedir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

PERP token, protokolün merkezsiz yönetimini kolaylaştırmak ve teşvik etmek adına tasarlanmış bir yerel token’dır. Bu bağlamda, PERP token sahipleri, sahip olduğu miktarla orantılı olarak oy hakkında sahiptir. Perpetual Protocol, yönetim katılımını geliştirmek için teşvik yapısı tasarlamıştır.

PERP Coin Nereden Alınır?

PERP Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance aracılığıyla alınıp satılabilir. Perpetual Protocol Coin, Binance borsasında PERP/BTC, PERP/BUSD ve PERP/USDT paritelerinde işlem görüyor. PERP fiyatı, bu rehberin kaleme alındığı an itibarıyla 7.39 dolar seviyelerinde seyrediyor.

PERP Coin, satın almak için öncelikle Binance borsasına üye olmak gerekir. Üyeliğin tamamlanmasının ardından hesap cüzdanınıza kripto para veya fiat para birimi gönderilir. Hesap cüzdanınıza bakiye eklenmesinin ardından yukarıda belirtilen üç pariteden de alım satım işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Alım satım işlemi için seçilen paritenin arayüzüne gidilir ve limit sekmesinde yer alan miktar kısmına belirlenen PERP Coin miktarı girilir. Ardından “PERP Al” emrinin girilmesi ile PERP Coin alım işlemi başarıyla gerçekleştirilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar