reklamı kapat

Performansıyla Dikkat Çeken Stellar Yeni Bir Borsaya Eklendi

Stellar bugün BTC Markets borsasına eklendi.
13:00
3 Nisan 2019

Son zamanlardaki performansıyla dikkat çeken önemli altcoin’lerden Stellar Lumens (XLM) bugün BTC Markets borsasına eklendi.

Avustralyalı kripto para borsası BTC Markets’da Stellar yatırma işlemleri bugün başladı. Stellar için Avustralya Doları (AUD) ve Bitcoin işlem çiftleri ise yarın açılacak. Borsada listelenen diğer kripto paralar BTC, ETH, LTC ve XRP.

Stellar Nedir?

Stellar para transferlerine yönelik, anında sınır ötesi ödemeler için tasarlanmış merkezsiz bir defter (Blockchain). Herkese açık bir ödeme ağı olarak Stellar açık kaynaklı platformunda bireyleri, kurumları ve ödeme sistemlerini birbirine bağlıyor. Stellar ağı üzerinden ödeme yapmak için ilk olarak ağdaki (söz konusu parayı Stellar defterindeki token’lara dönüştüren) bir ödeme geçidine itibari para yatırmanız gerekiyor. Sonrasında bu fonları eş zamanlı olarak diğer Stellar ağı üyelerine transfer edebilirsiniz. Bu işlem sırasında bankalar üzerinden yapılan, pahalı ve günler sürebilen uluslararası ödemelerde yaşayabileceğiniz sorunların hiçbiriyle karşılaşmazsınız.

Kripto para camiasında Stellar, benzer yönleri yüzünden sık sık Ripple’la karşılaştırılıyor. Dolayısıyla Stellar’ın lideri, kurucu ortağı ve CTO’su Jed McCaleb’ın aynı zamanda Ripple’ın kurucu kadrosunda yer almış olması sizi şaşırtmasın. McCaleb 2013’te stratejik liderlik konusunda görüş ayrılıkları yaşadığı Ripple’dan ayrıldı. Bir yıl sonra Stellar’ı kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak kurdu.

Son günlerde kademe kademe yükselen Stellar haberimizin hazırlandığı sırada %3,47 artışla 0,121 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: Cryptoninjas

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.