Paxos Açıkladı, BNB Yönünü Aşağı Çevirdi: Binance Coin’de Son Durum!

Paxos'un BUSD ihracının 21 Şubat'tan itibaren durdurulacağını açıklaması ile birlikte BNB de yönünü aşağı çevirdi ve 288 dolar seviyelerine kadar geriledi.
23:15
13 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son dönemlerde ABD’li düzenleyicilerin bazı kripto şirketlerine soruşturma açması ve son olarak da Paxos’un Binance USD (BUSD) ihracını 21 Şubat’tan itibaren durduracak olması, kripto para piyasasını da oldukça olumsuz etkiledi. Gelişmenin ardından Binance Coin (BNB) yönünü aşağı çevirdi ve son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama %10’luk bir değer kaybı kaydederek 288 dolar seviyelerine geriledi.

Binance Coin’de Ortalama %10’luk Değer Kaybı

ABD’li regülatörler, halihazırda son dönemlerde birçok kripto şirketine çeşitli soruşturmalar açmayı başlamıştı. Son olarak da bu bağlamda Paxos, açılan soruşturmaların ardından 21 Şubat’tan itibaren Binancce USD (BUSD) ihracını durduracağını duyurdu. Haberin duyurulması ile birlikte başta Binance Coin (BNB) olmak üzere çoğu kripto para birimi, yeni haftaya aşağı yönlü fiyat hareketleri ile başladı. BNB, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama %10’luk bir değer kaybı kaydederek 288 dolardan işlem görmeye başladı. Öte yandan BNB’nin piyasa değeri de 45,6 milyar dolara geriledi.

Kripto Para Piyasası, Yeni Haftaya Düşüş ile Başladı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni haftaya düşüş yönlü fiyat hareketleri ile başladı ve kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 21.600 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Bitcoin’deki düşüşün ve BUSD ihracının durdurulacağı haberi ile birlikte de çoğu kripto para birimi, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde çeşitli oranlarda değer kayıpları yaşadı. Ethereum (ETH), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde kaydettiği aşağı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 1.490 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Öte yandan kripto para piyasasının toplam değeri ise 996 milyar dolar seviyelerine geriledi. Coinglass verilerine göre ise son 24 saatte yaklaşık 140 milyon dolarlık short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar