X


Pakistan’ın İlk Bitcoin Borsası: UrduBit

10:22
22 Mayıs 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Pakistan sosyo-ekonomik açıdan her ne kadar geri kalmış bir ülke gibi görünse de, kripto ve dijital para alanlarında gelişen bir piyasaya sahip. Ülkede çok sayıda Bitcoin kullanıcısı bulunuyor, fakat bu zamanda kadar ülkede hem Bitcoin ATM’lerinin, hem de Bitcoin borsalarının bulunmayışı, Bitcoin piyasasını ve bu piyasanın gelişmesini olumsuz yönde etkileyen en önemli nedenler olarak gösteriliyordu. Pakistan’ın ilk Bitcoin borsası olan UrduBit ile kripto paralarla ilgili büyük bir adım atılmış oldu.

UrduBit, kullanıcıların Bitcoin alıp satabilecekleri güvenli bir platform. Site içerisinde kullanıcıların vereceği alış-satış emirleri “Blinktrades” olarak adlandırılan teknolojiyle çok kısa süre içerisinde gerçekleşiyor. Bu teknolojiyi New York hisse senedi borsasından da biliyoruz.

Öte yandan, sitenin işlemler için aldığı komisyon oranı %0.75 ve yapılan depozitler 24 saat içerisinde hesaba geçiyor. UrduBit ayrıca, Venezuella’dan Surbitcoin ve  Brezilya’dan Foxbit exchange siteleriyle işbirliği yaparak, üç ülke arasında havale gönderme işini kolaylaştırıyor ve nakit akışı sağlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • danyal
    7 sene önce

    Hey thanks for publishing this news bit. Not sure how to read this in english. But I am the co founder at urdubit and paybill. I will be visiting turkey come june. If someone wants to work with us on Paybill we can meet.

    25