reklamı kapat

Opera’dan Kripto Para Hamlesi

Popüler tarayıcılardan Opera, Android tarayıcısı için anında kripto para alımı yapılabilen cüzdanını tanıttı.
6 Şubat 2019
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Opera tarayıcısı Android kullanıcıları için tarayıcı üzerinden doğrudan kripto para satın alımı yapılabilen bir cüzdan ekledi.

Opera Tarayıcısı

Haber kaynaklarına açıklama yapan Opera fiat para birimleriyle kripto para alımı yapan aracı Safello ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Yeni eklenen özellik kredi ve debit kartlarıyla güvenli bir şekilde ödemelerin gerçekleştirilmesine olanak sağlayacak. Başlangıçta Ethereum (ETH) ile alım yapılabilecek ve İsveç, Norveç ve Danimarka’da kullanılabilecek.

İsveç’in finansal düzenleyicisine bağlı bulunan Safello müşterilerin kimlik bilgilerini doğrulamak ile hükümlü olacak. Opera’nın duyurusuna göre bu aşamalar dakikalar içerisinde geçilebilecek ve Ethereum ile kripto para alımı kolaylaşacak. Opera’nın kripto para ürünleri sorumlusu Charles Hamel kripto paraların önemli bir dönemden geçtiğini ve daha yaygın hale gelebilmeleri için kolayca alınıp kullanılabilir olmaları gerektiğini ifade etti.

Ek olarak İsveçli kullanıcılar bir süreliğine %2,5 işlem ücretlerinde indirimden faydalanacak, Norveç ve Danimarka’da ise %5 indirim uygulanacak.

Opera geçtiğimiz yıl aralık ayında Web 3’e hazır Android tarayıcısını piyasaya sürdü. Ürün Ethereum ve Ethereum ERC-20 token’larını destekliyor. Aynı zamanda Ethereum koleksiyon ürünleri olan ERC-721 token’ları da Opera tarayıcısında kullanılabilecek. Örneğin Ethereum tabanlı CrytoKitties bunlardan bir tanesi, merkezsiz uygulamalara cüzdanlardan erişim sağlanabilecek.

Brave Tarayıcısı

Bir başka kripto paralarla ilgili tarayıcı Brave, geçtiğimiz hafta kullanıcı sayısı artırmak adına haber sitesi Cheddar ile anlaşma sağladı. Cheddar’da Brave kullanıcıları özel içeriklere bir süreliğine erişebilecek. Basic Attention Token’ları (BAT) kullanan Brave reklam gelirlerine farklı yaklaşımıyla tanınıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.