f OpenSea'nin Eski Yöneticisi Temyiz Sürecini Reddetti ve Hapis Cezasını Kabul Etti › COINTURK

OpenSea’nin Eski Yöneticisi Temyiz Sürecini Reddetti ve Hapis Cezasını Kabul Etti

Özet

  • NFT pazarı OpenSea'nin eski bir yöneticisi olan Nathaniel Chastain, içeriden bilgi sızdırma suçundan üç ay hapis cezasına çarptırıldı ve 50.000 dolar para cezasına çarptırıldı.

  • Chastain, temyiz sürecini durdurarak cezasını çekmeyi tercih etti ve 2 Kasım'a kadar teslim olması gerekiyor.

  • Chastain, OpenSea'nin ana sayfasında NFT'lerin görünürlüğünü kötüye kullanarak haksız kazanç elde ettiği suçlamalarıyla mahkum edildi. Ayrıca, kazanılmış kripto varlıklarına da el konulmasına karar verildi.

  • Piyasaya Etkisi: Nötr
19:15
7 Eylül 2023

NFT pazarı OpenSea’nin eski yöneticisi Nathaniel Chastain, içeriden bilgi sızdırma suçundan aldığı üç ay hapis cezasını çekmeye karar verdi. Temyiz süreci devam ederken kefalet başvurusunu geri çekti. Chastain, ayrıca 50.000 dolar para cezası ödemeye ve haksız kazanç elde ettiği kripto varlıklarına el konulmasına mahkum edildi. OpenSea’de yetkisini kötü yönde kullanarak haksız kazanç elde ettiği iddia edilen Nathaniel Chastain için savcılık tarafından kötü haberler gelmeye devam ediyor.

Kefalet Başvurusunu Geri Çekti

İçeriden bilgi sızdırma suçundan üç ay hapis cezasına çarptırılan NFT pazarı OpenSea’nin eski bir yöneticisi, temyiz süreci devam ederken kefalet başvurusunu geri çekti ve cezasını çekmeyi tercih etti. 6 Eylül’de Nathaniel Chastain’in avukatları New York Bölge Mahkemesine bir mektup göndererek Chastain’in temyiz sürecinde kefalet başvurusunu geri çekmeye karar verdiğini bildirdiler.

Mahkemenin önceki kararı uyarınca Chastain 2 Kasım’a kadar teslim olacak ve temyiz süreci devam ederken cezasını çekmeye başlayacak. Eski bir OpenSea ürün müdürü olan Chastain, 3 Mayıs’ta telekulak dolandırıcılığı ve kara para aklama suçlarından mahkum edildi ve 22 Ağustos’ta NFT platformunda içeriden bilgi ticareti ile ilgili suçlardan üç ay hapis cezasına çarptırıldı.

İddialar Şok Etkisi Yarattı

Ayrıca 50.000 dolar para cezası ödemesine ve OpenSea’de alım satım yaparak elde ettiği haksız yollarla kazanılmış kripto varlıklara el konmasına karar verildi. Chastain, OpenSea’nin ana sayfasında hangi NFT’lerin ve koleksiyonların yer alacağını kontrol ediyordu ve bu yetkisini kötü bir şekilde kullanacak kazanç elde ettiği NFT koleksiyonlarının görünürlüklerini büyük ölçüde artırıyor ve muhtemelen bu durum NFT koleksiyonlarının fiyatlarını etkiliyordu.

Chastain’in 45 NFT koleksiyonunu OpenSea ana sayfasında gösterilmeden önce satın aldığı ve daha sonra fiyatları arttığında kar amacıyla yeniden sattığı iddia ediliyor. Savcılık avukatı Allison Nichols o dönemde Chastain’in alım satım yapmak için anonim OpenSea hesapları kullanarak yasaları çiğnediğini bildiğini savundu.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI