X


OpenOcean Platformu Solana Entegrasyonunu Duyurdu

OpenOcean'dan Solana adımı.
17:00
29 Mayıs 2021

OpenOcean platformu, Solana entegrasyonunu duyurdu. OpenOcean yetkilileri topluluklarından çok sayıda talep aldıklarını belirterek bu adımı atmaya karar verdiklerini açıkladı.

Solana En Çok İstenen Proje Oldu

OpenOcean Twitter hesabında yapılan ankette 14.000’den fazla kullanıcı Solana entegrasyonu için yeşil ışık yaktı. OpenOcean global temsilcilerinin düzenlediği ankette; Polygon, Avalanche ve Fantom yer almasına rağmen toplam 44.000 oyun 14.000’ini alan Solana katılımcıların en çok istediği platform oldu. OpeanOcean projesi, hem CeFi hem de DeFi alanlarını kapsıyor. Protokol hali hazırda Ethereum, Binance Smart Chain, Tron ve Ontogoly ağlarında operasyonlarına devam ediyor.

Solana entegrasyonu ile birlikte kullanıcılar Solana token (SOL), Raydium (RAY), Serum (SRM), Oxygen (OXY) ve Bonfida’ya (FIDA) erişim sağlayabilecekler.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

OpenOcean platformunun en son gelişmesi olan SOL entegrasyonu olurken, ekip daha önce 21 mayısta Japonya, Çin, İspanya ve Rusya pazarlarına açıldıklarını duyurmuştu. 2020 yılının başından bu yana OpenOcean platformunda 200’den fazla ülkeden 184.000’i aşkın kullanıcının işlem yaptığı bildirildi.

Solana’nın Diğer Çalışmaları

OpenOcean’ın hamlesi, 15 mayısta başlayan Solana Hackathon’un akabinde gelişti. Yirmi günlük etkinliğin toplam ödül havuzu 1 milyon doları buluyor. Geliştiriciler, tasarımcılar ve girişimciler projelerini 7 hazirana kadar hackathon’a gönderebilecekler.

Bunun yanı sıra Solana’nın etkinlik süresince Hint kripto para borsası CoinCDX ile birlikte çalışacağı duyuruldu. Solana ve CoinCDX temsilcileri, hackathon’un Hindistan kripto ve blok zinciri topluluklarını güçlendireceğine inanıyor.

28 mayıs tarihinde Solana temsilcileri, Covid-19’dan hayatını kaybeden Devfolio kurucusu ve CEO’su Shakti Goap’a saygılarını sundu ve şunları kaydetti: “En derin üzüntülerimizi Shakti Goap ailesine iletiyoruz. Devfolio ile bu etkinlikte ortaklık kurduğumuz için mutluluk duyuyoruz. Shakti Goap, aramızdan ayrılmasaydı etkinlikte jüri koltuğunda oturacaktı. Onun anısına, Solana Vakfı olarak 25.000 dolarlık bir bağış yapmak istiyoruz.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar