X


OKEx İsmini ve Marka Kimliğini Değiştiriyor

14:33
18 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bugünden itibaren OKEx markası OKX olarak yeniden adlandırılıyor. Yani OKEx artık okx.com olarak kullanılacak. Yapılan açıklamalara göre uygulamalar, yeni adı, yeni logoyu ve yeni kimliği yansıtacak şekilde yeniden markalaşacak. Önümüzdeki 6 ile 12 ay içinde ise daha fazla değişiklik olacak.

Neden OKX?

Açıklamalara göre OKEx ekibi, kripto yolculuğuna yeni başladığında, Bitcoin bir ağ olarak emekleme dönemindeydi. Ethereum hala geliştiriliyordu. Diğer halka açık blok zincirleri ve uygulamaları, whitepaper’lardan başka bir şey değildi. Bununla birlikte Bitcoin aracılığıyla, canlandırıcı derecede farklı bir geleceğin, her bireyin kendi değerini maksimize etme özgürlüğüne ve seçkinliğine sahip olduğu, gerçek bir açık sistem görüntüsü yakalandı.

OKEx’in yola çıkmasını ilk sağlayan şeyin de bu olduğu ifade ediliyor ve OKEx bir kirto para borsası olarak yola çıktı. İsimdeki Ex, herkesin kripto varlıklarına serbestçe erişmesi ve takas etmesi için oluşturmaya odaklanılan açık pazarı temsil ediyor. Sektörün büyümesi için gerekli ve uygulanabilir olan şey bu olduğundan ekip, merkezi bir borsa olarak başladı.

2022’ye hızlıca göz attıldığında kriptonun piyasa değeri, altının piyasa değerinin yaklaşık %20’si olan 2 trilyon doların üzerine çıktı. Merkeziyetsiz finansın yükselişi, NFT’ler ve metaverse’ler heyecan verici olanaklar yaratıyor. 10 yıl önce sadece bir kavram olan Web 3.0, bu teknolojik devrim dalgasının yeni sınırı haline geldi. Değişim, içinde bulunduğumuz sürecin adıdır.

Sektör geliştikçe ve daha fazla girişimcinin, geliştiricinin ve araştırmacının dikkatini ve hayal gücünü yakaladıkça OKEx de gelişiyor. Dünya çapında 20 milyondan fazla müşteriye hizmet vermek için en güvenilir ve gelişmiş merkezi kripto borsası altyapısını inşa ederken, kendi statükosuna meydan okumaktan da vazgeçmediler. MetaX, birden fazla blok zinciriyle uyumlu, gözetimsiz bir cüzdan, bir NFT pazar yeri ve OEC ( heyecan verici özelliklere ve yüksek performanslı metriklere sahip bir DEX) dahil olmak üzere, kriptoyu küresel olarak ilerletmek için merkeziyetsiz ürünler geliştiriyorlar ve topluluğu büyütüyorlar

OKEx merkezi bir borsadan çok daha fazlasını inşa ettiklerini ifade ediyor. Yapılan açıklamalarda,  “Markamızı neyi temsil ettiğimizi ve nereye doğru gitmek istediğimizi yansıtacak şekilde geliştirmenin zamanı geldi. Önümüzde var olan olasılıklara dahil olmak istiyoruz. Merkeziyetsiz Finans (DeFi) ve oyun (P2E) sadece başlangıç ​​noktalarıdır. Bu yüzden E’yi bırakıyoruz ve bu yolu inşa etmek için X’i seçiyoruz. Bu değişimin ister alım-satım, ister stake veya metaverse’lerin birinde yer almak olsun, her birinizin platformumuzda yaptığı yolculuğa yardımcı olacağını umuyoruz.” sözleri kullanılıyor.

Neler Değişmedi?

Yapılan açıklamalarda göre daha merkeziyetsiz ve akıllı bir gelecek inşa etme taahhüdü değişmedi. OKX, gücünü teknolojiden alan, milyarlarca hayalle tanımlanan ve dünya çapında milyarlarca bireye güç veren bir dünya inşa etmek için bu alanda yer alıyor. Kripto endüstrisindeki diğer pek çok kişiyle birlikte, dünyadaki insanları birbirine bağlayan, özerk ve özel amaçlı topluluklar oluşturan ve onlara kendi hayallerini gerçekleştirmeleri için araçlar sağlayan, giderek daha merkeziyetsiz bir altyapı katmanı oluşturmayı hedefliyorlar.

Buna ek olarak kullanıcı odaklı yaklaşımın da değişmediği ifade ediliyor. Bu değişikliğin büyük bir kısmı, kullanıcılar için ürünleri sürekli iyileştirme çabasından da kaynaklandı. Bu borsaya, dünyanın her yerindeki kullanıcılarının desteğiyle iyi ve kötüyü seçme ve büyüme sancılarının üstesinden gelmesine yardımcı oldu. Borsa, yenilenmiş bir markayla, ekosistem genelinde kullanıcılara daha da güçlü yenilik, daha iyileştirilmiş deneyim ve daha derin bir memnuniyet sunmayı hedefliyor.

Sıradaki Gelişmeler

OKX, kriptonun geleceğine nitelikli yatırımlar yapmaya kararlı.

OKX içinde yeni bir deneyim olan MetaX, bir DEX ve DApp ekosistemi ile birlikte çok zincirli, self-custody bir cüzdan ve NFT pazar yeri sağlayacak.

Saniyede yaklaşık 1.000 işlem sunan OEC (OKX’in merkeziyetsiz zinciri) tanıtıldı.

Gelecekte OKX, yeni nesil kripto ürünlerini piyasaya sürmeye ve mevcut ürünlerini geliştirmeye devam edecek.

OKB’yi OKX platformu ile kullanıcılar arasında bir köprü olarak kullanacak ve OKT’yi OEC’nin yerel token’ı olarak kullanacaklar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar