X


Önemli Gelişme: Mustafa Elitaş, Binance’in Türkiye Temsilcileri İle Görüşecek!

14:09
18 Ocak 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Ülkemizde uygulanacak kripto para düzenlemeleri ilgili çalışmalar hızla devam ediyor. Bilindiği gibi daha önce AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Türk kripto para ekosisteminden önemli isimler ile bir araya gelmişti. Yapılan son açıklamalara göre ise Elitaş, Binance Türkiye temsilcileri ile görüşecek.

Binance Temsilcileri İle Görüşülecek

Elde edilen son bilgilere göre AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, 20 Haziran’da dünyanın işlem hacmi bakımından en büyük borsası olan Binance’in Türkiye temsilcileri ile görüşecek.

Geçtiğimiz haftalarda Türk kripto para ekosisteminden farklı isimler ile görüşen Elitaş, kripto para düzenlemelerini, “vergilendirmenin ötesinde, bu alanda ortaya çıkabilecek mağdurları düşünme amaçlı yapılması gereken bir iş” olarak değerlendirmişti.

Türkiye’nin henüz kripto para birimleri ile ilgili nasıl bir düzenleme benimseyeceği bilinmiyor ancak NFT ve metaverse alanına ilginin büyük olduğu ifade edilebilir.

İlk Metaverse Toplantısı

AK Parti Bilgi ve İletişim Başkanlığı tarafından ilk metaverse toplantısı dün düzenlendi. Yapılan açıklamalara göre bu toplantıda kripto varlıklar ve NFT konularında fikir alışverişleri yapıldı ve toplantı oldukça verimli geçti.

Elitaş konuyla ilgili yaptığı bir Twitter paylaşımında, “Teknoloji sınır tanımıyor. Dijital dünyaya her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Birçok sektörü yakından etkileyecek Metaverse ile farklı yerlerden katılım sağlayarak ilk toplantımızı yaptık. Bu toplantıda kripto varlıklarla ilgili yapılacak yasal düzenleme konusunu konuştuk.” sözlerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar