X


OKCoin COO’sundan Dogecoin (DOGE) Açıklaması: Kurumlar DOGE Alıyor mu?

OKcoin COO'su, DOGE'a kurumsal yatırım yapılmadığını belirtti.
13:11
28 Nisan 2021

Dogecoin (DOGE), son dönemde sadece yükselişi ile değil aynı zamanda dünyanın en ünlü isimlerinin de bunun hakkında konuşması ile adından söz ettirmeyi başardı.

DOGE Rekor Kırsa da Kurumsal Yatırımcı Ortada Yok

Toplam piyasa değeri 34 milyar doların üzerinde olan DOGE, 1 yıllık sürede 14 kat gibi inanılmaz bir yükseliş elde etti ve hala da yükselmeye devam ediyor. DOGE, toplam piyasa değerine göre en büyük 7. kripto para birimi ve bu yönüyle kurumsal yatırımcının açık açık yatırım yaptığı Bitcoin Cash veya Litecoin gibi kripto paraları da geride bırakmış oluyor.

DOGE çılgınlığının yakıtının ise tamamen bireysel yatırımcılar olduğu bilinmekte. Mark Cuban gibi milyarder isimler de DOGE aldıklarını açıklasa da bu tarihe kadar tek bir kurum bile DOGE aldığını duyurmadı. Bu da DOGE’un tanınma ve popülerlik ile binlerce bireysel yatırımcının portföyüne girmeyi başardığını göstermekte.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

“Doge Hakkında Konuşması Eğlenceli”

OKCoin COO’sunun konu hakkında yaptığı açıklama da aslında DOGE’un gerçekten de kurumsal yatırımcının desteği olmadan böylesine hızlı yükseldiğini kanıtlamakta. OKCoin COO’su Jason Lau, konu hakkında yaptığı açıklamada DOGE’un 0,45 dolar rekorunun üstüne çıkamamasının sebebinin de bu olduğunu belirtti.

Kitco News’e konuşan tecrübeli yönetici, kurumsal yatırımcıların DOGE’a uzak kaldığını ve bunun şaka amaçlı üretilen bir kripto para olmasından çok volatilitesi nedeniyle kurumsal yatırımcıları uzakta tuttuğunu belirtti. Bitcoin’e yönelik kurumsal yatırımın aslında DOGE’a da yardımcı olduğunu belirten OKCoin, buna rağmen bilerek DOGE alan bir kurum olmadığının altını çizdi.

“Bu apaçık bir eğlence ve insanlar buna katılıp bu mesajı herkese yayıyor, bu aslında bir köpek hakkında üretilen kripto para olarak görülüyor. Bununla ilgili konuşması eğlenceli. Dogecoin’in yayılması ve viral olması oldukça hızlı gerçekleşti. İkinci olarak ise wall street bets topluluğu da Dogecoin’e olan ilgiyi arttırdı ve bu da ciddi ilgi çekti. Özellikle bireysel yatırımcılar bununla ilgilendi.”

DOGE, Top 10 Mücadelesi Veriyor

Dogecoin’in rallisine katkı sağlayanlar arasında Elon Musk, Mark Cuban, Snopp Doog ve Lindsay Lohan gibi isimler de yer almakta. DOGE, an itibarıyla ise tüm zamanların rekorunun yaklaşık %50 gerisinde ve top 10 içerisinde kalma mücadelesi veriyor.

Kısa süre önce Meltem Demirörs’ün DOGE açıklamasında da benzer noktalar ele alınmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar