X

Notre Dame İçin Bitcoin Destek Fonu Kuruldu

Fransız gazeteci Grégory Raymond Notre Dame Katedraline destek olmak için Bitcoin fonu kurdu.
15:00
16 Nisan 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Dün akşam saatlerinde Paris’teki ünlü Notre Dame katedralinin çatısında yangın çıktı. Bunun ardından Fransız Blockchain gazetecisi Grégory Raymond Notre Dame’ın yeniden inşa edilmesine destek olmak için Bitcoin fonu kurdu.

Notre Dame’a Destek

Aynı zamanda Brief.me’nin editörlüğünü yapan Raymond’ın Bitcoin destekçisi olduğu ve Facebook’taki “The Bitcoin Club” grubunu kurduğu biliniyor.

Dünkü yangının hemen ardından Fransa cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ulusal TV kanalında halka seslenmiş ve çatısıyla kulesini yangın sebebiyle kaybeden tarihi yapıyı yeniden inşa edeceklerini açıklayarak yüreklere biraz olsun su serpmişti. Macron’un ardından Raymond da harekete geçerek şu tweet’iyle Notre Dame’a destek olduğunu açıkladı:

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron Notre Dame’ı yeniden inşa etme sözü verdi. Hey Bitcoin’ciler, hadi Fransız yetkililere Bitcoin’in hızlıca, sınırlar olmaksızın ve iyi bir sebep uğruna fon göndermek için harika bir yöntem olduğunu kanıtlayalım. #bitcoinfornotredame 1JX3k1e1acXENqoKqaAtKKEdE9C2j4WsDB

Fransız Hükümeti

Ekonomik adalet arayan Sarı Yelekliler Hareketi’yle süren tartışmalar yüzünden Fransız hükümetinin böyle bir hamleyi destekleyip desteklemeyeceğini kestirmek güç. Bitcoinnews’ün haberine göre SYH kendini kripto paralarla bir nevi özdeşleştirdi, hatta Gilet Jaune (Sarı Yelek) isminde bir coin geliştirdi.

Raymond’ın çağrısı Twitter’da genel olarak olumlu bir yankı buldu ve ayrı fraksiyondan birçok kripto para destekçisini birleştirdi. Raymond’ın tweet’i 128 kez retweet edildi ve Blockchain’e göre bağış adresine 0,02 BTC’nin üzerinde gönderim yapıldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar