NFT’ler Üzerinden Müzik Dinleyebileceğimiz Platform

10:00
5 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bir müzik tutkunuysanız ve NFT’leride takip ediyorsanız bu haber size göre diyebilirim. Çünkü ikisini bir arada buluşturmaya çalışan bir platformdan bahsedeceğim sizlere.

YellowHeart, müzik için bir web3 pazar yeridir. Site hem kripto hem de kredi kartı ödemelerini kabul etmektedir. 2021 yılında YellowHeart, Kings of Leon ile ilk NFT albümünü ve biletlerini yayınladı. O zamandan beri şirket,  Maroon 5, Julian Lennon, ZHU ve Jerry Garcia ile çalıştı.

Josh Katz, YellowHeart’ın kurucusu ve CEO’sudur. Konu ile ilgili şunları söylemiştir;

“Pandemiden önce YellowHeart üzerinde çalışmaya başladığımda, ürünümüzü geliştirirken, birincil odak noktam sanatçıları ve endüstri liderlerini daha geniş alan için dönüştürücü NFT müziğinin nasıl olabileceği konusunda eğitmekti. 2021 yılında bunun üzerine büyük ilerleme kaydedip ilk büyük NFT albümünü ve biletlerini piyasaya sürdüğümüzden beri karşılaştığımız en büyük sıkıntılardan biri, NFT içeriğini hayranlar için kolayca sindirilebilir hale getirmek. Alana web3 dostu bir akış oynatıcısı getirmek, bu sıkıntıyı sona erdirir. Umudumuz, NFT’ler ile eski ve yeni müzik formatlarının en iyilerini bir araya getirebilmemiz için kitlesel kabulü artırmaya devam etmesidir.”

Hayranlar bu yeni akış hizmetini kabul ederse, sanatçılar, platformlarda elde edemedikleri NFT müziğe programlanmış diğer tüm avantajlarla hayranlarını birbirine bağlamayı daha kolay sağlayacaktır. Buna konser biletleri, plaklar ve ürünler dahildir.

Yellowheart, Spotify ve Apple Music gibi platformların sanatçılara akış başına yaklaşık .003 ila .005 sent verdiğini söylüyor. Ancak, YellowHeart’ın NFT akış oynatıcısı, sanatçılara kârın çoğunu vermeyi hedefliyor. Ayrıca oynatıcının müziğin ötesinde TV ve film içeriğine de genişleyebileceğini söylüyorlar.

Burada da aslında yapılmak istenen NFT’ler üzerine yapılan müzik NFT projelerinin kısa kısa paylaşılmasından dolayı hoş olarak karşılanmaması. Bu platform üzerinden bir parçanın tamamını NFT’ler üzerinden yayınlama fırsatı sunmaya çalıştıklarını gösteriyorlar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar