X


NFT ve Metaverse ile Kolay Para Kazanmak! Eğlenirken 1000 Dolar Kazanmak İster Misiniz?

Geçmişe gidip bugüne dönme fırsatınız olsaydı ne yapardınız? Peki ya elinizde geleceğe gidip bugüne dönme fırsatı varsa? Öngörüsü yüksek insanlar geleceğe şimdiden hazırlanıyor.
20:15
13 Ocak 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto paralar 2017-2018’li yıllarda ICO, token ve coin varlıklar üzerinde yoğunlaşmıştı. Yeni çıkan tokenleri alıp 1000x hayaliyle cüzdanında tutan binlerce insan zarar etti, bir kısmı az bir kazançlar sattı ve çok daha az bir bölümü 2021 yılındaki boğada 1000x’e varan kazançlarla satış yaptı. Ancak ekosistem gelişmeye devam ediyor. Token, coin alıp beklemekten daha fazla şey yapabilirsiniz.

NFT ve Metaverse ile Kolay Para Kazanmak

2013’lü yıllarda Bitcoin’in iyi bir yatırım aracını söyleyen çok az sayıda insan vardı. Özellikle Türkiye’de, CoinTürk markasının arkasındaki isimler de bu grubun içinde yer alıyordu. Yıllar geçti ve 2021 yılında herkes geçmişte almadığı Bitcoin’lere pişman oldu. Kabul, 90 dolardan Bitcoin alıp 69.000 dolara kadar elde tutmak büyük bir öngörü kabiliyeti istiyor.

Peki bu insanlar şimdi ne yapıyor? Sosyal medyadan takip ettiğimiz ve bloglardan okuduğumuz kadarıyla yatırım yapmaya devam ediyor. Üstelik henüz birçoğumuz NFT kavramıyla tanışmamışken bu insanlar NFT, metaverse projelerine yatırım yapıyordu. Milyon dolarlık koleksiyonların sahipleri erken dönemde kripto paraları benimseyen öngörülü insanlardı.

2013 yılının Bitcoin’i neyse bugünün NFT ve Metaverse girişleri de budur. Ancak şunu unutmamak gerekiyor. 2013 ile 2022 yılları arasında sayısız kripto para girişimi tarihin çöplüğünü boyladı. Bitcoin, Ethereum gibi az sayıda proje bugünlere kadar geldi. Elbette NFT ve Metaverse ekosisteminde de bu yaşanacak, hatta yaşanıyor. Bazıları yok olup giderken en değerlileri hakkettikleri fiyata ulaşacak.

Metaverse arsaları, OVR üzerinden haritada parsel almaktan daha ileri noktalara ulaşacak. Yakın gelecekte 2013’ün Metaverse’de Bitcoin versiyonlarının nasıl değerlendiğine şahit olacağız. Peki bu iş ne kadar kolay? 2013 yılında Bitcoin alan birinin kazançla veya zararla satmak için yüzlerce fırsatı oldu. 100 dolardan aldığı Bitcoinler kimi zaman %80 değerlendi, kimi zaman %80 değer kaybetti. Duygularına hakim olamayanlar tek tek gemiden atladı ve bugün 2013 yılında aldığı Bitcoin’lerini tutan az sayıda insan var. Bunlar öngörüleriyle saygıyı hakkediyor.

Eğlenirken 1000 Dolar Kazanmak İster Misiniz?

NFT ve metaverse yatırımları sadece para kazanma motivasyonuyla olmamalı. Yani NFT alımlarınızı yaparken bir “koleksiyoner” mantığıyla hareket etmelisiniz. Aldığınız parçalar sizi hem eğlendirmeli hem de para kazandırmalı. Eğer bu mantıkla hareket ederseniz 2013 yılında Bitcoin alıp 2015 yılında %100 kazançla satmanın pişmanlığını yaşamazsınız. Gün olur Bitcoin’lerinizin her biri 200-300 bin dolarları aşar ve eliniz yine de satışa gitmez.

Bu işi eğlenerek yapanlar NFT koleksiyonlarının yanı sıra bazı önemli ek gelir kanallarına da sahip oluyor. Bugüne kadar OpenSea kullanıcılarını hedefleyen 3 ayrı airdrop düzenlendi. Bunların sonuncu ise LooksRare (LOOKS) tarafından yapıldı.

OpenSea üzerinden kullanıcıların oluşturdukları hacme göre platform token dağıttı. Aşağıdaki tabloda dağılım detaylarını görüyorsunuz.

Kendi çapında ufak alım/satım yapan bir kullanıcı eğer 10/20 ETH aralığında bir hacim oluşturduysa 400 LOOKS aldı. Bugün verilen 400 LOOKS 1.940 dolar karşılığa sahip. Daha az aktiflik gösteren kullanıcılar 200, 125 LOOKS aldı. En tabandaki kullanıcının bile havadan gelen 606 doları oldu. LOOKS bugün 4,85 doları aştı. FTX ve bazı bilindik borsalar tarafından kısa süre içinde listelendi. Hem ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaştı hem de hedeflediği kullanıcı segmentinde holderları oldu.

Günlerdir insanlar LOOKS’u konuşuyorsa proje verdiği paranın fazlasıyla karşılığını almış demektir. Ancak NFT ve Metaverse odaklı yatırımlar para kazanmanın çok daha ötesindedir. Motivasyon kaynağı sadece para kazanmak olanlar portföyleri birkaç kat değerlendiğinde oyundan ayrılacak. Ancak on yıl sonra o günün milyonerleri büyük ihtimalle bu sektörün Bitcoin ve Ethereum’unu görerek ona uzun vadeli yatırım yapanlar olacak.

2032 yılının 13 Ocak tarihine geldiğimizde bunu daha iyi anlayacaksınız.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar