X


Glimmer Coin Nasıl Alınır?

20:46
13 Ocak 2022

Moonbeam, Polkadot üzerinde Ethereum uyumlu bir akıllı sözleşme parachainidir. Moonbeam, Substrate tabanlı bir ortamda Solidity projeleri oluşturmak veya yeniden dağıtmak için popüler Ethereum geliştirici araçlarını kullanmayı kolaylaştırır. Glimmer coin de Moonbeam projesinin yerel kripto para birimidir.

Glimmer (GLMR) Nedir?

Merkezi olmayan bir akıllı sözleşme platformu olarak Moonbeam, Glimmer tokeninin arkasındaki proje olarak karşımıza çıkıyor. Bu token, Moonbeam’in tasarımının merkezinde yer alıyor ve temel işlevsellikten ödün vermiyor. Moonbeam’de Glimmer tokeninin kullanımlarından bazıları şu şekilde sıralanıyor:

  • Akıllı sözleşme yürütmede işlem ücretlerinin desteklenmesi
  • Derleyicileri teşvik etmek ve platformun üzerinde çalışabileceği merkezi olmayan bir düğüm altyapısı oluşturmak için mekaniği güçlendirmek
  • Referandum önermek, konsey üyelerini seçmek, oy kullanmak vb. dahil olmak üzere zincir üstü yönetişim mekanizmasını kolaylaştırmak
  • Ağdaki işlem ücretlerini ödemek

Moonbeam, yıllık %5 enflasyon oranını hedefliyor ve bu nedenle, sınırsız bir token arzına sahip.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Moonbeam’deki enflasyonun amacı, ağın devam eden güvenlik ihtiyaçlarını karşılamaktır. Birincil güvenlik bütçesi kalemleri, sürekli olarak bir parachain için ödeme yapmak ve collator’ları Moonbeam ağını desteklemek için collation (blok üretimi) hizmetleri sağlamaya teşvik etmektir. %5’lik enflasyonun %1’i ortakları teşvik etmeye gidecek ve %1,5’i sonsuza kadar bir parachain için ödeme yapmak üzere zincir fonlarında birikmek için parachain tahvil rezervine gidecek.

Öte yandan Moonbeam, yalnızca bir EVM uygulamasından çok daha fazlası olarak tanımlanıyor: Ethereum’un Web3 RPC’sini, hesaplarını, anahtarlarını, aboneliklerini, günlüklerini ve daha fazlasını yansıtan son derece uzmanlaşmış bir parachaindir. Moonbeam platformu, zincir içi yönetişim, stake etme ve zincirler arası entegrasyonlar gibi ek özelliklerle temel Ethereum özellik setini genişletiyor.

Bunlara ek olarak Moonbeam Network, blok zinciri uygulama geliştiricilerine, projelerine ve işletmelerine güvenli ve güvenilir bir kamu blok zinciri altyapısı sağlayan bir platform olan PureStake’in CEO’su Derek Yoo tarafından kuruldu.

GLMR Coin Nereden Alınır?

Glimmer Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinden güvenle alınıp satılabilir. GLMR Coin; Binance platformunda GLMR/BTC, GLMR/USDT ve GLMR/BUSD paritelerinde işlem görüyor. GLMR Coin, bu yazının hazırlandığı sırada 8,9 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Glimmer Coin (GLMR) satın almak için öncelikle Binance borsasına üye olmak gerekmektedir. Üyeliğin tamamlanmasıyla Binance hesap cüzdanına kripto para veya geleneksel para birimi transfer edilmelidir. Transferin tamamlanmasının ardından yukarıda belirtilen üç pariteden de GLMR Coin satın alabilirsiniz. GLMR/USDT işlem çiftinden satın alma için öncelikle bu paritenin arayüzüne gidilmelidir. GLMR/USDT arayüzünde limit sekmesinde belirtilen alana satın alınmak istenen miktar girilir. Miktarın belirtilmesinin ardından GLMR Al emri ile satın alma işlemi gerçekleştirilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar