X


New York Merkezli Varlık Yöneticisi WisdomTree, Blockchain Tabanlı Finansal Hizmetler Uygulaması Başlatacağını Duyurdu!

WisdomTree, blockchain tabanlı bir finansal hizmetler uygulaması başlatacağını duyurdu.
10:09
29 Ocak 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

New York merkezli varlık yöneticisi WisdomTree, 2022 yılı içerisinde blockchain tabanlı bir finansal hizmetler mobil uygulaması başlatmayı planladıklarını açıkladı. Şirket yetkilileri, uygulamanın kullanıcılara kripto varlıklar ile alım-satım işlemleri gerçekleştirebilme ve bu varlıklar ile tasarruf edebilme olanaklarını sunacağını belirtti.

Şirketin CEO’sundan Resmi Açıklama

Şirketin CEO’su Jonathan Steinberg Cuma günü yaptığı açıklamada, WisdomTree Prime adlı uygulamanın kullanıcılara şeffaflık ve kapsayıcılık gibi merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinin özelliklerini sunmak amacıyla tasarlandığını söyledi. 2022 yılı içerisinde başlatılması planlanan uygulamaya ilişkin detayları paylaşan WisdomTree yetkilileri ise uygulamanın başlatılması ile birlikte kullanıcıların Bitcoin ve Ethereum gibi kripto varlıklar ile alım-satım işlemi gerçekleştirme ve bu varlıklar ile tasarruf etmelerine olanak sağlanacağını ifade etti.

Ayrıca yetkililer, uygulamada Bitcoin ve Ethereum gibi kripto varlıkların yanında aynı zamanda altın gibi fiziksel varlıkların tokenize edilmiş versiyonları ile de işlem yapılabileceğini ekledi.

Uygulama, 2022’nin Sonlarına Doğru Kullanıma Sunulacak

Yönetimi altında 76 milyar dolarlık varlığa sahip olan WisdomTree, 2022’nin ikinci çeyreğinde belirli eyaletlerde uygulamanın beta sürümünü başlatmayı hedeflediğini ve yıl sonuna kadar da uygulamanın ulusal çapta kullanıma sunulmasını beklediklerini ifade etti.

Şirketin CEO’su Jonathan Steinberg, son dönemlerde çok sayıda cüzdan uygulamasının geliştirildiğini, ancak bu uygulamaların büyük bir kısmının geleneksel finans uygulamalarından bir farkları olmadığını dile getirdi. Kullanıcılara merkeziyetsiz finans protokollerinin özelliklerini sunmayı hedeflediklerini belirten Steinberg, blockchain teknolojisinin gelişimine ve kripto ekosistemdeki fırsatlara vurgu yaptı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar