New Balance, Blockchain Kullanmaya Başlıyor

Dünyaca ünlü spor markası, ürünlerin belgelenebilmesi için Blockchain teknolojisini kullanmaya başlıyor...
13:00
29 Eylül 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cardano CEO’su Charles Hoskinson yaptığı açıklamalarda New Balance’ın, ürünlerinin belgelenmesine yardımcı olmak için Cardano Blockchain’inin kullanacağını açıkladı.

Detaylar

Crypto Briefing’in 28 Eylül tarihli bir haberine göre Blockchain teknolojisi mühendislik start-up’ı IOHK CEO’su Charles Hoskinson, Amerika merkezli ayakkabı markası New Balance‘in müşterilerinin ürün yelpazesinin kökenini doğrulamasını sağlamak için Cardano Blockchain’ini kullanacağını açıkladı.

Yapılan açıklamalara göre Cardano ve New Balance, bu yeni programı tüm dünya çapında yaymayı planlıyor. Ancak mevcut planlara göre bu pilot süreçte ADA token’ının kullanılması zorunluluğu bulunmuyor.

Bunların yanında Hoskinson bu duyuruyu Bulgaristan’ın en büyük ikinci şehri olan Plovdiv’de düzenlenen Cardano Zirvesi’nde yaptığı bildirildi. Bu etkinlikte aynı zamanda Cardano’nun ikinci yılının da kutlandığı belirtildi.

Blockchain Teknolojisi

Çok sayıda şirket zaten Blockchain teknolojisini tedarik zincirlerinde uygulamaya ve kullanmaya başladı. Örneğin yakın zamanda bildirdiği gibi Walmart, Linux Vakfı’nın Hyperledger Fabric ürününü temel alan bir gıda izlenebilirliği sistemi oluşturmak için Blockchain teknolojisini kullanmaya başladı.

Bunun yanında Ağustos ayında sosyal start-up Blockchain platformu VeChain, Şarap İzlenebilirlik Platformu girişiminin bir parçası olarak, satışa sunulan şarapların Blockchain ile şifrelenmiş bir şarap şişesi kılıfı ile satılması için Avustralya şarap üreticisi Penfolds ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Ayrıca İsviçre’de yer alan St. Gallen Üniversitesi son yıllarda küresel çapta bir dolandırıcılık ve suç unsuru haline gelen sahte diplomalarla mücadele etmek için Blockchain teknolojisini kullanacağını geçtiğimiz hafta açıklamıştı. Üniversitenin açıklamalarını bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar