Net Soru! Alalım Mı, Satalım Mı? ADA Coin Alınır Mı?

Özet

  • ADA Coin yatırımcıları için kritik seviyeler hangileri? Mevcut fiyattan Cardano (ADA) cazip mi?
13:45
23 Nisan 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

En büyük altcoinlerden biri ve henüz bu yılki rallide istenen performansı göstermiş değil. Peki bundan sonra? Kısa ve orta vadeli ADA Coin beklentileri neler? Güncel veriler yatırımcılar için neye işaret ediyor? En büyük altcoinler arasında yer alan Cardano (ADA) için güncel beklentiler. Özetle alış ve satış cephesindeki yatırımcıların genel motivasyonlarını ele alıyoruz.

Cardano (ADA) Alınır Mı?

ADA Coin fiyatı genel piyasanın da etkisiyle dalgalı bir yol izliyor. Yükseliş ve düşüş tarafında tarafları destekleyen farklı motivasyonlar var. Genel çerçevede Bitcoin yeniden 27.600 dolara tırmandı ve Bitcoin fiyatındaki artış altcoinlerde de toparlanmayı beraberinde getirebilir. Elbette Bitcoin’in bu bölgeyi koruması gerekecek. Peki ADA Coin özelinde yükseliş motivasyonu nasıl temellendiriliyor?

  • Güçlü Destek Seviyeleri: Cardano, son piyasa çalkantısı sırasında bile sabit kalan 0,38 dolar desteğiyle yatırımcılarını rahatlatıyor. Direnç olarak birçok kez test edilen bu bölge artık güçlü desteğe dönüştü.
  • Olumlu Haber Akışı: Cardano’nun geliştirme ekibi, düzenli güncellemeler ve iyileştirmelerle ağı daha iyi hale getirmek için mücadele ediyor. Yakın zamanda Charles Hoskinson, Cardano Bitcoin (cBTC) fikrini destekleyerek kral kripto para birimini Cardano ekosistemine entegre etme fırsatı sundu. Bu ilerlemenin yatırımcı iyimserliğini körüklemesi ve potansiyel fiyat artışına yol açması muhtemeldir.
  • Büyüyen Benimseme: Cardano’nun ekosistemi zayıfta olsa büyümeye devam ediyor.

Yükseliş eğilimli yatırımcılar için 0,40 dolar üzerinde bir kırılma ideal bir giriş noktası olabilir. Bu strateji, yukarı yönlü momentumun devam edeceği beklentisiyle direnci ikna edici bir şekilde kırdığında diğer yatırımcıları da tetikleyecektir. Riski yönetmek için, kırılma seviyesinin altına bir stop-loss emri verilebilir ve kâr hedefleri bir sonraki Fibonacci düzeltme seviyelerinde, 0,46 ve 0,55 dolar makul görünüyor.

ADA Coin Düşer Mi?

Elbette bir de bardağın boş tarafı var. Eğer herkes fiyatın yükseleceğini düşünüyor olsaydı şu an ADA Coin fiyatının hızla toparlanması gerekirdi. Özellikle Bitcoin’in yeniden 25.000 dolar seviyelerini ziyaret etmesini bekleyen yatırımcılar kısa vadede ADA Coin gibi kripto paralara pek ilgi göstermiyor. Düşen hacimlerin yanı sıra ADA Coin eski bir altcoin. Fakat kısa vadeli yatırımcıların çoğu dönemlik hype, yüksek riskli ve ödül oranı devasa alternatifleri tercih ediyor.

Düşüş bekleyenlerin birkaç gerekçesini şöyle sayabiliriz;

  • Direnç Seviyeleri: ADA fiyatı, 0,38 dolar destek seviyesindeki son toparlanmanın ardından 0,40 dolar seviyesinde sert bir dirençle karşılaştı. Bu bariyer daha önce yukarı yönlü momentumunu sınırlamıştı. Boğaların kontrolü ele geçirmesi için bu bariyerin aşılması gerekiyor.
  • Piyasa Belirsizliği: Daha geniş kripto para piyasası, ABD’deki düzenleyici baskı nedeniyle artan volatilite ve belirsizlik yaşadı. Bu durum Cardano’nun fiyat performansını etkileyebilir. Üstelik 3 Mayıs tarihinde Fed yeni faiz kararını açıklayacak.
Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI