X


MoneyGram’dan Bitcoin Adımı: Dev Şirket, Coinme ile Ortaklık Duyurdu

MoneyGram, Bitcoin alım satım hizmeti sunacağını açıkladı.
18:00
12 Mayıs 2021

Popüler P2P ve sınır ötesi para transferi hizmeti şirketi olan MoneyGram, kripto para borsası Coinme ortaklığını duyurdu. Bu bağlamda MoneyGram, Bitcoin alım satım hizmeti sunacağını açıkladı. Yeni ortaklık ile birlikte ABD’li kullanıcılar nakit karşılığında Bitcoin satın alabilecek.

MoneyGram’dan Önemli Adım

MoneyGram, bu ay 12.000 satış noktasında Bitcoin alım satım aktif edeceğini duyururken haziran ayında 5.000 satış noktasının daha bu hizmetin sunulacağını açıkladı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

MoneyGram Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Alex Holmes, son kripto para adımları hakkında konuştu: “Bu yenilikçi ortaklıkla beraber Bitcoin ile fiat para birimi arasında bağlantıyı kurmak adına kripto paradan nakit para modeline öncülük eden ilk şirket olduk. Coinme bir köprü kurarak bu hizmeti bize sağlayacak. Böylelikle tamamen yeni bir müşteri segmentine açılmış olacağız. Eşsiz ve küresel ağımızı büyüme hedefli olarak Coinme’ye açmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

MoneyGram, SEC Davasından Dolayı Ripple İle Ortaklığını Sonlandırmıştı

MoneyGram, banka havalesi söz konusu olduğunda en büyük isimlerden biri olarak biliniyor. Dev şirketin, bir Bitcoin ATM hizmet sağlayıcısı ile ortaklık kurmuş olması, lider kripto paranın benimsenmesi hakkında çok şey anlatmaktadır. Öte yandan bu adım MoneyGram’ın kripto dünyasına attığı ilk adım değil. Dev şirket SEC davasına kadar stratejik bir Ripple ortağıydı. Ardından SEC’in resmen dava açması haberinin duyulması ile birlikte MoneyGram Ripplenet hizmetlerini kullanmayacağını açıkladı.

Lider kripto para Bitcoin’in ABD’deki binlerce alım noktasından doğrudan nakit karşılığında satın alma hizmeti büyüyen BTC benimsenmesinin bir kanıtı olarak yorumlanıyor. Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı al itibarıyla 56.900 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar