X

Milyarder Yatırımcıdan Dikkat Çeken Bitcoin Yorumu: Dijital Altın Olarak Görüyorum

Yakın zamanlı bir söyleşide Bitcoin'i dijital altın olarak nitelendiren milyarder yatırımcı, piyasadaki kripto paraların çoğunun bir geleceği olmadığını düşünüyor.
19:45
11 Ekim 2021
Bitcoin Teknik Analizi: Güncel Durum, Fiyat Beklentileri ve Kritik Seviyeler

Milyarder yatırımcı Bill Miller, yazar William Green ile gerçekleştirdiği yakın zamanlı bir söyleşide, büyük miktarlarda risk sermayesi girişini göz önüne aldığında Bitcoin‘in, (BTC) mevcut fiyatı ile 300 dolar seviyesindeki durumundan daha az riskli bir noktada olduğunu söyledi.

Milyarder Yatırımcı, Kripto Varlıkların Çok Azının Geleceği Olduğunu Düşünüyor

Miller, 10 binden dijital varlığın olduğu kripto para piyasasında, çoğunun bir geleceği olmadığını, ancak Bitcoin ve Ethereum (ETH) başta olmak üzere az sayıda kripto paranın bir süre daha piyasaya hakim olacağını düşünüyor. Miller’a göre, finansal krizlerden kendini korumak isteyen yatırımcılar için Bitcoin, enflasyona karşı güvenli bir liman.

Dijital Altın Nitelendirmesi

Milyarder yatırımcı, bu bağlamda lider kripto para birimi Bitcoin‘i dijital altın olarak nitelendiriyor:

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

“Ben, Bitcoin’i dijital altın olarak görüyorum. Burada kritik olan, bu varlığın enflasyona karşı güvenli liman olarak görülmesidir. Piyasada bu yönde talep var. Ancak piyasadaki 10 binden fazla dijital varlığın bir avuçtan fazlasının değerli olma şansı çok ama çok düşük. Bitcoin ve Ethereum da dahil, bir kısmının bir süre daha piyasaya hakim olacağını düşünüyorum.”

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar