X


Mike Novogratz: Bitcoin (BTC) Bu Seviyelere Kadar Düşebilir!

Bitcoin daha ne kadar düşecek? Dev şirketin kurucusu tahminlerini paylaştı.
20:49
6 Ocak 2022

Önde gelen kripto para yatırım şirketlerinden olan Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz önemli açıklamalarda bulundu. Bitcoin’in 42.000 dolar desteğinde tutunmaya çalıştığı bugünlerde Mike’ın fikirleri bize yol gösterebilir. Bitcoin kaç bir dolarda dip yapacak?

Bitcoin (BTC) Bu Seviyelere Kadar Düşebilir

Yakın tarihli bir röportajda Galaxy Digital’in kurusu Mike Novogratz, Bitcoin fiyatının 38.000 dolar seviyesinde destek bulacağını söyledi. Kripto yatırım şirketinin patronu, bunun kripto piyasası 2021’de rekor kazanımları kaydettikten sonra sadece sağlıklı bir geri çekilme olduğuna inanıyor. Milyarder, net değerine önemli bir darbe almasına rağmen, güçlü kurumsal talep nedeniyle orta vadede en iyi kripto para biriminin performansı konusunda endişelenmediğini söylüyor:

“Kenarda muazzam miktarda kurumsal talep görüyoruz”.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Galaxy Digital CEO’su önümüzdeki haftalarda daha fazla volatilite bekliyor. Bundan önce Novogratz, borsadaki zayıflık nedeniyle yakın vadede Bitcoin’de düşüş eğiliminde olduğunu söyledi, ancak aynı zamanda en büyük kripto para biriminin 40.000 dolar seviyesinin altına düşmesinin muhtemel olmadığını da iddia etti.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin ve hisse senetleri Perşembe günü Federal Rezerv beklenmedik bir şekilde şahin bir tavır açıkladığından dakikalar içinde düştü. Kontrol dışı enflasyonla mücadele etmek için bu yıl birden fazla masada görünüyor. Üstelik ilk faiz artırımının Mart ayında gelmesi ihtimali de kuvvetlendi.

Büyük bir Bitcoin madencilik merkezi olan Kazakistan’daki protestolar, Bitcoin ağının hash oranında büyük bir düşüşe yol açtı. İnternet kesiliyor ve enerji ülkenin tüm bölgelerine verilemiyor. Rus ordusunun ülkeye girmesi ve kargaşanın devam etme potansiyeli madencileri rahatsız ediyor.

Fundstrat’tan Mark Newton kısa süre önce Bitcoin’in 45.600 dolarlık destek seviyesinin altına düştükten sonra Eylül 2021’deki dip seviyelerini test edebileceğini tahmin etmişti. Bu arada, Bitcoin yatırımcı duyarlılığı son zamanlarda benzeri görülmemiş bölgelere düştü. Korku ve açgözlülük endeksi peş peşe gelen olumsuz haberlerin de etkisiyle 15’e kadar düştü. Piyasalarda şimdilik “aşırı korku” hakim ve fiyatın daha fazla düşme riski bulunuyor. Ancak yıllardır her düşüşün bir dönüşü oldu ve yatırımcıların önemli kısmı gemiye yanlış zamanda atladığı için pişmanlık yaşadı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar