reklamı kapat

Mike Novogratz Altcoin’lerin Düşüş Sebebini Açıkladı

Mike Novogratz altcoin'lerin Bitcoin'i takip etmesi gerektiğini vurguladı.
16:00
7 Ekim 2019

2019 kesinlikle altcoin yatırımcıları için kazançlı bir dönem olmadı ve Bitcoin (BTC) ile beraber yükselen Ethereum (ETH) gibi birkaç kripto para birimi de, yaşanan en son düşüşte yılın başındaki seviyelerine gerilediler. Lider kripto para birimi BTC ise yaşanan çekilmeye rağmen hala yıl başındaki fiyatının yaklaşık 2,5 kat yukarısında bulunuyor.

Galaxy Digital Holdings CEO’su ve eski Goldman Sachs yöneticisi Mike Novogratz ise, piyasada yer alan binlerce altcoin’den sadece çok azının gelecekte var olmaya devam edebileceğini ifade etti. Novogratz’a göre çok az kripto para biriminin gerçekten bir kullanımı ve içsel değeri mevcut ve bunlara sahip olmayanlar yavaş yavaş ortadan kaybolacak. Bitcoin’in ciddi bir kurumsal yatırımcı ilgisi çektiğini ve çeşitli finansal ürünlerde kullanılmakta olduğunu örnek gösteren Novogratz, altcoin’lerin düşüş sebebini ise şöyle izah etti:

”Ciddi sermaye toplayıp hiçbir istikrar gösteremeyen çok fazla çöp proje vardı. Bunlar çok fazla protokol ve bir ekosistem vaat ettiler ve kullanıcıları spekülatif bir varlık ile bu ekosisteme çekmeye çalıştılar. Spekülatif piyasayı ayakta tutmak için ise haberlerde ve güncellemelerde ara ara yenilik yapmanız gerekir. Eninde sonunda bütün bu güncellemeler ise illa ki tükenir.”

Altcoin’lerin Kullanım Amacı Yok

Novogratz, Bitcoin’in aksine altcoin’lerin kullanım amacı ve bir sebebi olmadığını ifade ederken, birçok altcoin projesinin aslında Bitcoin’i örnek alması gerektiğini belirtti. Novogratz bundan aylar önce de BTC’nin 10.000 dolar seviyelerinde duraklayacağını vurgulamış ve tahmininde başarılı olmuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun