X


MicroStrategy CEO’su Saylor İddialı Konuştu: Sonsuza Kadar Tepeden Bitcoin Alacağız

Saylor'a göre volatiliteyi yönetebilir ve uzun vadeli bir bakış açısına sahip olunursa Bitcoin nihayetinde bir güvenli liman.
13:00
28 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

BTC’nin nihai bir güvenli liman ve enflasyon riskinden korunma sağladığına inanan ünlü Bitcoin maximalisti, MicroStrategy’nin kurucu ortağı ve CEO’su Michael Saylor, Fox News’e konuştu ve Bitcoin hakkındaki görüşlerinin son zamanlarda değişip değişmediğine açıklık getirdi.

“Bitcoin Son 2 Yılda %229 Yükseldi”

Fox News sunucusu Tucker Carlson’ın sorularını yanıtlayan Saylor, pandeminin patlak verdiği 2020’den bu yana önde gelen en büyük kripto para birimi Bitcoin‘in yüzde 229 gibi şaşırtıcı bir büyüme gösterdiğini, ABD para arzının yüzde 36 arttığını buna karşılık ise altının yüzde 7, S&P 500’ün yüzde 29 ve Nasdaq 100’ün ise sadece yüzde 19 yükseldiğini belirtti.

Saylor’a göre volatiliteyi yönetebilir ve uzun vadeli bir bakış açısına sahip olunursa Bitcoin nihayetinde bir güvenli liman.

“Daha Fazla Bitcoin Satın Alıyoruz”

Şirketin mevcut stratejisi sorulduğunda Saylor, MicroStrategy’nin elindeki BTC‘lerinin hiçbirini satmadığını, ancak ne zaman yedek nakit bulunsa daha fazla satın alım yaptıklarını ifade etti. MicroStrategy CEO’su ayrıca, “sonsuza kadar tepeden satın almayı” planladıklarını da sözlerine ekledi.

ABD’li yazılım şirketi MicroStrategy‘nin elinde, en son 5 Nisan’da ilan ettikleri ve yazım sırasında 3.72 milyar dolar değerinde olan 129 bin 218 Bitcoin bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar