X


Terra İçin Beklenen Haber Geldi! Luna Ne Kadar Oldu?

Terra 2.0 için beklenen gün geldi ve listeleme Gerçekleşti. Listeleme sonrasında ilk haberler de borsalardan gelmeye başladı.
21:45
28 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yeni Terra (LUNA) kripto para biriminin işlemleri bazı kripto borsalarında  başladı. Yeni Terra (LUNA), Bybit’te 30$’a kadar yükseldi ve %80’lik düşüşle şu anki seviyesi olan 6$’a düştü. Terra’nın (LUNA) volatilitesi Binance’i dijital varlığı farklı şekilde listelemeye ve 31 Mayıs’a ertelemeye itti.

Bugün erken saatlerde, yeni Terra blok zinciri, mainneti uygun bir şekilde Phoenix 1 olarak adlandırılarak işlemlere başladı.

Yeni Terra blok zincirinden merakla beklenen LUNA kripto para işlemleri şimdi bazı borsalarda işlem görüyor ve Bybit’te 30 dolara kadar yükseldi. Bununla birlikte, aynı borsada, dijital varlık kısa süre sonra yaklaşık %88 düşerek 3,5 dolara seviyesine geldi, ardından tekrar toparlanarak 6 dolar civarına yerleşti ve bu hala geçmişteki en yüksek seviyesinden %80’lik bir düşüş anlamına geliyor.

Aşağıdaki tablo, yeni LUNA’yı çevreleyen süregelen volatilitenin görsel bir ipucunu veriyor.

Binance, Duruma Karşı Daha Tedbirli

Sonuç olarak, yeni Terra (LUNA) dijital varlığının tanık olduğu volatilite, Binance’in onu inovasyon bölgesinde listeleyeceğini duyurmasına neden oldu. Ek olarak, LUNA/USDT ve LUNA/BUSD işlem çiftlerinin ticareti 31 Mayıs UTC saat 06:00’ya kadar ertelendi.

Binance İnovasyon Bölgesi, ‘kullanıcıların artan volatiliteye sahip olabilecek ve diğer tokenlerden daha yüksek risk teşkil edebilecek yeni tokenlerin ticaretini yapabildiği özel bir işlem bölgesi olarak adlandırılıyor.’

Binance kullanıcıları inovasyon bölgesinde dijital varlık işlemi yapmadan önce, Binance Kullanım Koşullarını dikkatlice okumak ve ilk sorumluluk reddinin bir parçası olarak bir anketi doldurmak için İnovasyon Bölgesi işlem sayfasının web sürümünü ziyaret etmeleri gerekmekte.

Terra 2.0, Phoenix 1 Ağında Başladı

Ayrıca bugün, 28 Mayıs, yeni Terra zinciri (LUNA) ekip tarafından 6:00 UTC’de (Türkiye saatiyle 09:00) piyasaya sürüldü. Terra’daki ekip ayrıca yeni blok zincirinin ‘Phoenix 1’ Chain_id’ye sahip olacağını duyurdu.

Benzer şekilde, Do Kwon yeni zinciri Terra Topluluğuna bildirdi ve ‘Pheonix-1 ana ağı şu anda yayında olduğunu ve blok ürettiğini belirtti. Genel hizmetlerin ve cüzdanların kısa süre içinde yayına gireceğini sözlerine ekledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar