X


Microsoft Başkanı Bitcoin’e Yeşil Işık Yaktı

Brad Smith CNN'den Julia Chatterley ile yaptığı röportajda, Microsoft'un Bitcoin yatırım politikasını tekrar gözden geçirmesi gerektiğini aktardı.
13:36
17 Şubat 2021

Microsoft Başkanı Brad Smith, şirketin olası bir Bitcoin yatırım kararına karşı çıkmayacağını belirtti.

ABD’nin en büyük ikinci şirketi Microsoft’un Başkanı Brad Smith, şu an şirketin yönetim kurulunun Bitcoin’e yatırım konusunda kısa vadede bir planı olmadığını açıkladı.

Brad Smith Microsoft Yatırım Politikasından Bahsetti

Brad Smith CNN’den Julia Chatterley ile yaptığı röportajda, Microsoft’un Bitcoin yatırım politikasını tekrar gözden geçirmesi gerektiğini aktardı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Başkan Smith’e, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık BTC satın almasından sonra Microsoft’un Bitcoin (BTC) veya diğer kripto para birimlerine yatırım planı olup olmadığı soruldu. Smith, böyle bir şeyden haberdar olmadığını şöyle belirtti:

Bitcoin hakkında herhangi yeni bir görüşme duymadım. Ancak şunu belirtmek isterim Julia, eğer Bitcoin hakkında politika değişikliğine gidersek bunu duyan ilk kişi ya da en kötü ihtimalle ikinci kişi olursun.

Bitcoin Piyasa Değeri ile Büyük Şirketleri Geride Bıraktı

Bitcoin’in yükselme ivmesindeki güncel piyasa değeri, ABD merkezli dünyanın en büyük şirketlerinin çoğunu geride bıraktı. Ayrıca Bitcoin, 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımıyla ses getiren Tesla’yı piyasa değeri skalasında geride bıraktı. Ek olarak, Tesla’nın güncel piyasa değeri 796 milyar dolar.

Bitcoin, bugün yani 17 Şubat 2021’de tarihi rekor kırarak 51,000 doların üstünü gördü. Bitcoin’in piyasa değer güncel olarak yaklaşık 960 milyar ABD Doları. Ancak Bitcoin’in Microsoft’u geçebilmesi için piyasa değerini ikiye katlaması gerekiyor. Microsoft’un güncel piyasa değeri yaklaşık 1,8 trilyon dolar.

Ek olarak, 12 Şubat’ta JP Morgan eşbaşkanı Daniel Pinto, kripto para birimlerine gösterilen yoğun ilgiden dolayı şirketin Bitcoin hizmeti sunacağını duyurmuştu. Daha önce JP Morgan yetkilileri, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık yatırımıyla artan BTC volatilitesinin, bunu izleyen benzer yatırımlar zincirini tetiklemeyeceğine inanıyordu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar