X

Michael Novogratz Açıkladı: Bitcoin Mi Yoksa Altın Mı Almalı?

Ünlü milyarder Novogratz, yatırım tercihini açıkladı.
17:17
15 Ağustos 2020

Goldman Sachs kurucularından olup da kripto para sektörüne geçiş yapan ünlü milyarder Mike Novogratz, bunun yanı sıra tanınan bir Altın yatırımcısı olmasıyla da biliniyor. Mike Novogratz 14 Ağustos tarihinde katıldığı bir programda, son ayların iki popüler yatırımı Altın ve Bitcoin’i kıyasladı.

Galaxy Digital CEO’su Novogratz iki varlığın da oldukça kazançlı olduğunu ve ONS Altın fiyatının yakında 2.500 dolar ile 3.000 dolar arasına kadar yükselebileceğini ifade etti. Devamlı olarak basılan paraların bir yerden sonra etkisini göstereceğini düşünen Novogratz, bunun aynı zamanda Bitcoin için de olumlu olduğunu vurguladı.

Bitcoin, Altın’dan Daha İyi Bir Yatırım Aracı

Kripto paraların ve Bitcoin’in Altın’dan daha iyi bir yatırım olabileceğini ifade eden Novogratz, bu konuda şöyle bir açıklamada bulundu:

“Yakın zamanda ciddi bir yükseliş elde ederek adından bir kere daha söz ettiren kripto para sektörü, genel olarak Altın gibi emtialardan çok daha iyi bir yatırım konumunda. Ben, Bitcoin’i Altın’dan daha iyi bir y atırım aracı olarak görüyorum.”

Aslında Novogratz bu konuda yalnız değil. Goldman Sachs analistlerinden Raoul Pal da kısa süre önce Bitcoin yatırımının Altın yatırımından çok daha etkili olabileceğini vurgulamıştı. ONS Altın fiyatının yükselişi dursa da Bitcoin fiyatının yükselişi hala tam olarak noktalanmış sayılmaz ve yatırımcılar daha fazlası için beklemeyi sürdürüyor.

Tabii ki bu süreçte Altın yatırımı yapanlar da mevcut ve iki varlığın genellikle birbiri ile korelasyon içerisinde yükseldiği biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar